Як підготувати дитину до походу в магазин?

діти в магазині

діти в магазиніДля дитини завжди важко заходити в магазин і нічого не просити. Напевно, не буває дітей, які не просять у батьків що-небудь купити. Діти дивляться рекламу і бачать усі ці товари перед собою. Малюкові буде важко промовчати і нічого не просити у батьків. Звичайно ж, ви почуєте “купи”. Якщо дитина чує відмову, у нього може початися істерика. Потрібно цього уникнути, щоб ні дитина, ні мама не отримали стрес. Можна звичайно робити покупки через інтерент наприклад в дитячому магазині Автопупс але що робити коли все ж таки доведеться йти у реальний магазин.

Якщо малюк не уміє ще ходити магазинами, то його потрібно навчити. Підготуйте його до такого походу, граючи в “магазин”. Розпочніть з простої ситуації: бачу іграшку і купую. Потім ускладнюйте гру: хочу купити для мого синочка те, що в цій коробочці, вона блищить, означає там щось цінне. Насправді в коробці просто камінчик і малюкові він не потрібний. Змусьте малюка-продавця порадити вам інший товар, нехай він відрадить вас купити камінь в красивій коробочці.

Ще один варіант гри, у покупця бракує грошей. Як поведеться продавець. Грайте в “магазин” часто. Міняйтеся ролями. Нехай дитина себе спробує і в ролі покупця, і в ролі продавця. За допомогою цих ігор можна передбачити поведінку малюка в магазині і скоректувати його відношення до яскравих упаковок. Років до п’яти він все одно проситиме в магазині “купи”, але істерик вже не буде, малюк намагатиметься стримувати емоції.

По телебаченню дитина бачить рекламу з цікавими іграшками. Вона обов’язково їх захоче, причому все відразу. Ця усього лише дія реклами. Спробуйте малюкові пояснити, що іграшку неможливо нічому навчити, що іграшку спеціально розхвалюють, щоб продати. Можливо, цей пістолет або лялька зламаються через декілька хвилин і йому, дитині, не з чим гратиме. Малюк вам не повірить, але озвучити це потрібно.

Кожну хвилину дитина підходитиме до вас з новим проханням, купить йому чергову нову іграшку. Відмовляти відразу дитині не потрібно. Скажіть, що обов’язково подумаєте над його пропозицією. Якщо незабаром намічається яке-небудь свято, і ви хочете зробити малюкові подарунок, то вивчите усю інформацію про ці іграшки. Поставте дитину перед вибором. Можна купити іграшку, але тільки одну, нехай вибере, яку він найбільше хоче. Скажіть, що завтра ви підете з ним в магазин і разом купите йому саме цю ляльку або машинку. Інші іграшки можна просто подивитися, але купівля буде наступного разу.

Очі у дитини в магазині, звичайно ж, розбіжаться. Вона захоче ще і ще нових роботів або будиночків для Барбі. Захоплюйтеся іграшками разом з малюком і скажіть, що ви ще в цей магазин повернетеся і виберете що-небудь новеньке. Залишайте час на обдумування. Малюк знатиме, що мама його не обдурить. Та і рішення у дитини може бути зміниться. Дитина має бути підготовлена до походу в магазин.