Специфіка дистанційного навчання та відеоконференції

дистанційне навчання

дистанційне навчанняУ наш час, коли час – гроші, а хочеться в житті встигнути зробити все задумане і залишатися господарем свого часу, щоб не залежати від обставин, все більше і більше набирає популярності дистанційне навчання (освіта), незалежно від того, який напрям вибирати. Та варто врахувати і те, що як би там не було, все одно потрібно приділяти час і цьому способу навчання. Специфіка дистанційної освіти своєрідна, як і все на нашому світі.

Технології дистанційного навчання повинні забезпечувати доставку навчаним основного обєму матеріалу, що вивчається, інтерактивну взаємодію навчаних і викладачів в процесі навчання, надання студентам можливості самостійної роботи по засвоєнню матеріалу, що вивчається, а також оцінку їх знань і навиків, отриманих ними в процесі навчання.

Використовувані сьогодні технології дистанційної освіти можна розділити на три великі категорії: неінтерактивні (друкарські матеріали, аудио-, відео-носії), засоби компютерного навчання (електронні підручники, компютерне тестування і контроль знань, новітні засоби мультимедіа), відеоконференції – розвинені засоби телекомунікації по аудіоканалом, відеоканалам і компютерним мережам. Дуже корисна технологія дистанційного навчання – відео. Відеоплівки дозволяють величезному числу студентів прослуховувати лекції кращих викладачів. Відеокасети з лекціями можуть бути використані як в спеціальних відеокласах, так верб домашніх умовах.

Могутньою технологією дистанційного навчання, що дозволяє зберігати і передавати основний обєм матеріалу, що вивчається, є електронні підручники і довідники, як звичайні, так і записані на лазерних дисках CD-ROM. Індивідуальна робота з ними дає глибоке засвоєння і розуміння матеріалу. Ці технології дистанційного навчання дозволяють, при відповідному доопрацюванні, пристосувати існуючі курси до індивідуального користування, надають можливості для самонавчання і самоперевірки отриманих знань. На відміну від книги, ця технологія дозволяє подавати матеріал в динамічній графічній формі.

Технології дистанційного навчання: Електронна пошта, мейлсерверы, електронні дошки оголошень, телеконференції в оперативному режимі, електронні бібліотеки, доступ до баз даних через електронну пошту, доступ до баз даних в оперативному режимі, голосова пошта, відеокасети, електронні підручники, лазерні диски, трансляція лекцій з телебачення, трансляція лекцій з телебачення із зворотним звязком по телефону, телевидеоконференции.

Для початку потрібного визначиться в плані того, яку професию ви хочете придбати. Після того, як вам вдалося поступити в учбовий заклад і ви уклали договір (договір полягає у будь-якому випадку) – ви отримуєте кейс, в який входить набір навчальних посібників і завдання на один семестр, все це складається з:

•    виписки з учбового плану на конкретний семестр;
•    список учбових дисциплін і їх рограммы;
•    список практикумів і семінарських занять, а також їх зміст;
•    методичні вказівки по виконанню контрольних робіт, самостійних робіт, тестів;
•    графіки звітів, в яких вказані терміни здачи дисципліни;

Все учбові дисцыплины освоюються самостійно під керівництвом викладача, який для кожної дициплины призначається окремо. Викладачі по запиту учня надають йому допомогу в навчанні.

Під час сесії, в години консультацій викладач знаходиться в учбовій аудиторії, відповідає на питання студентів очний, по телефону, за допомогою електронної пошти, по ICQ, на форумах і чатах, відправляє індивідуальні повідомлення студентам. При необхідності проводяться настановні і узагальнювальні лекції, групові консультації з використанням технології відеозвязку (web-камеры). За такою ж технологією проводяться захисти творчих проектів і курсових робіт.

Студенти виконують контрольні і практичні роботи і посилають результати через Обмінника на сайті груповому тьютору, а він передає їх викладачеві. У разі успішної відмітки студенти отримують заліки або допуски до іспиту. Іспити проводяться в очний спосіб, в аудиторіях або філіях навчального закладу, що надае послугу навчання. Частина іспитів здається за допомогою інтернет-тестування на сайті або усно за допомогою web-камеры.

Доречі на сайті http://trueconf.ua знайдете інформацію про спеціальне програмне забезпечення для організації відеоконференцій через інтернет.