Дружба між чоловіком та жінкою – реальність чи ілюзія?

Дружба між чоловіком та жінкою

Дружба між чоловіком та жінкоюСпоконвіку точилося багато суперечок на предмет того чи може існувати дружба між чоловіком та жінкою. Та й зараз ця тема не втрачає своєї актуальності. Особливо, коли ламаються ґендерні стереотипи у міжособистісних відносинах. Дружба як суспільне явище виникла ще в первісні часи. Протягом багатьох поколінь вона ставала обов’язковим елементом існування кожної людини. Адже без комунікації ми не можемо жити.

Погляд, слово, дотик…Інколи стають тими ключами, котрі відкривають двері в душу людини і так зароджується дружба. Якою вона буде залежить тільки від тих, хто її будує та, звісно, від оточення. Тому досить часто дівчина, опинившись в чоловічій компанії, або ж навпаки, звикає і заводить дружні стосунки з особами протилежної статті. Так сьогодні виникає міжстатева дружба. Та чи справді вона існує в таких образах, які сьогодні малюють Інтернет, газети, екрани та люди?

Та реальність зазвичай руйнує всі ілюзії. За поняттями здорового глузду чоловік не може бути другом жінці і навпаки. Адже в такому випадку, хтось із них когось любить не по-дружньому. Просто боїться втратити близьку людину та не зізнається у своїх почуттях. Докори сумління протистоять волі серця. Зробити вибір, опинившись у такій ситуації, надзвичайно складно. Але все ж таки треба спробувати, щоб не шкодувати потім, коли вже буде пізно.

З іншого боку, стверджувати, що жінка не може товаришувати з особою протилежної статті не варто. Адже існує безліч прикладів з історії, світової і твоєї особисто, коли найкращими друзями стають саме чоловік і жінка. До того ж, така дружба має більше шансів на своє існування, ніж одностатева. Оточення диктує свої правила поведінки, формуючи уявлення про те, якою має бути дружба. Але кожен сам в праві обирати підкорятися чи підкоряти думкам інших. Зовсім неважливо, хто твій друг – чоловік чи жінка. Якщо це той, з ким можна посміятися, відкритися, пожалітися чи той, хто поруч завжди і в радості, і в горі, то чому б ні?..

Завжди існує інший бік медалі, котрий зазвичай не дуже приємний. Коли ти починаєш спілкуватись з особою протилежної статті не на рівні «знайомий/знайома», перестаєш помічати її знаки уваги. Ти це сприймаєш як обов’язкову складову ваших взаємовідносин, без якої дружба як така між вами існувати не може. Десь в глибині душі, твоє сьоме чуття підказує, що це все це не просто так. Але ти волієш відкинути подібного роду думки і просто насолоджуватися тим, що нарешті у твоєму житті з’явився справжній друг. Друг, якому можеш довіритися і поділитися найсокровеннішим. Так гадаєш рівно до тих пір, поки він не скаже про свою симпатію до тебе. Починає здаватися, ніби весь світ руйнується на очах. Амбіції, мрії, надії і сподівання…все змінюється. І ти не знаєш, що краще втратити чи здобути…Такою буває дружба між чоловіком і жінкою. Жорстока реальність вбиває все на своєму шляху, не залишають шансів.

Як говорить народне прислів’я: «Друг пізнається в біді». Не погодитись з цими словами неможливо в будь-якому випадку. У важку хвилину, дівчині потрібне міцне чоловіче плече і холодний розум, а чоловікові – мудре слово і підтримка. Звісно, у всьому можна відшукати свої плюси і мінуси. Головне – знайти золоту середину. Не звертаючи уваги на думки оточуючих, з гордо піднятою головою йти реальністю, малюючи свої ілюзії.