Дрони кур’єри

Дрони кур'єри

Дрони кур'єриЦілком імовірно, що в недалекому майбутньому кур’єри більше не простоюватимуть в пробках або не мчатимуть до своїх клієнтів через усе місто і в дощ і в холоднечу. Чому? Та тому що на зміну їм прийдуть мультикоптери.

У черговий раз людську працю замінять автоматизовані механізми. З одного боку це, звичайно, добре. Але з іншою все та ж вічна дилема: крок у бік технічного прогресу або турбота про людину, повага до його праці і збереження робочих місць?

На даний момент, зацікавлені у використанні літальних роботів підприємства стикаються більшою мірою з юридичними питаннями, а не з технічними. Подібні апарати давно літають в умовах лабораторії, але жодне законодавство у світі ще не передбачає їх перельотів в “відкритому” просторі. Тому розробники удосконалюють свої дітища таємно, і чекають видання нових законів. Окрім отримання офіційного дозволу, Управлінням авіації має пропрацювати і бути затверджена загальна схема здійснення польотів.

Найбільші компанії, інтернет-магазини і служби доставки серйозно планують використати у своїй роботі дрони. Безпілотні літальні апарати доставлятимуть замовлення з ресторанів і магазинів, посилки і пошту. При цьому скорочуються витрати на зміст “живого” працівника (сплата податків, внески до різних фондів і іншого), і одночасно виключається людський чинник (хвороба, запізнення, помилка і так далі). Роботи можуть працювати набагато ефективніше, ніж звичайні люди, хоча і вони не застраховані від поломок і “нещасних” випадків. Можливо, безпілотниками не треба буде навіть управляти: уся система працюватиме автоматично.

Нині розробкою і тестуванням систем експрес-доставок займаються такі великі компанії як DJI, Amazon і UPS. Остання вкладає у випробування великі суми, вважаючи новий напрям перспективним комерційним проектом. Проте до втілення ідеї в реальність все ж ще далеко. Інженерам сучасних технологій належить до дрібниць продумати як мультикоптери працюватимуть в негоду, як вони уникатимуть зіткнень і розпізнаватимуть перешкоди на своєму шляху і багато що інше.

P.S. Хотя, если так подумать роботы в наше время достаточно часто начинают применяться в домашнем хозяйстве. Например roomba робот пылесос, который автоматически убирает в квартире. Реализация таких проектов проще, так как они функционируют в закрытом пространстве.