Дотик до величної історії

ЇЇ величність Софія Київська. Тисячі таємниць і загадок тримає в собі славетна Софія Київська. Неймовірне відчуття огортає кожного, хто переступає поріг цієї унікальної святині. Далеко позаду лишаються всі хвилювання, проблеми…  Немає вже рамок «сьогодні-вчора». Перед тобою постає далеке минуле у всій його величі та красі…

sophia_kievskaya _MG_0885_thumb

Назва собору “Софіївський” має першооснову –  грецьке слово “софія”, що в перекладі означає “мудрість”.  Така паралель несе глибокий сенс. Присвячений мудрості християнського вчення, собор був покликаний утверджувати на Русі християнську віру і феодально-князівську владу.

Історія виникнення церкви дуже заплутана. За однією версією, її будівництво почав Володимир Святославович, за іншою – Софія Київська була побудована при його синові Ярославові. “Новгородський перший літопис” розповідає, що архітектурна пам’ятка була закладена Ярославом Мудрим у 1017 році. В той же час у “Повісті минулих літ” говориться про те, як Ярослав заклав церкву Святої Софії в 1037 році. Можливо, зведення собору велося у два етапи, але вірогідно те, що в 1051 році в ньому вже був перший руський митрополит –  Ілларіон.

Місце для побудови храму було обране не випадково.  Саме тут у 1036 році кияни отримали перемогу над печенігами.

Софія Київська – душа України, її справжня гордість. Всюди коштовно розмальована і щедро позолочена, із розмаїттям мозаїк, що різнокольоровими килимами огортають стіни, та величезною постаттю Оранти, що височіє під куполом, вона не може не захоплювати. Це  унікальна пам’ятка архітектури, яка є своєрідним містком від сучасності у глибину століть.  Цим архітектурним дивом не соромно похвалитись перед іноземцями, адже кожна деталь вражає нас своєю шедевральністю та красою. Крім того, церква входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і є державним музеєм-заповідником.

Анастасія Савченко