Досить хибних рішень

Майже кожен з нас в майбутньому прагне створити сімю і народити здорових дітей, та про це варто піклуватись вже сьогодні. Секс – це одна із форм спілкування близьких людей. Але для молоді він досить часто стає засобом розважитись та отримати нові відчуття. Саме в цьому випадку хлопчики та дівчатка починають «спати» з випадковими партнерами та піддаватись сексуальним впливам моди, іноді навіть не користуючись засобами безпеки. А що вже казати про наркотичні речовини та їх вплив на організм.

(Репродуктивне здоров’я – стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя, а не просто відсутність хвороб та недуг репродуктивної системи та її функцій і процесів.)

Проблема репродуктивного здоров’я стосується всіх і кожного в будь якому віці. Статистика говорить, що підліткове репродуктивне здоров’я погіршується з кожним роком. Що ж слід робити, щоб зберегти його:

  • Обов’язковий засіб захисту – презервативи, які купуються в аптеках, оскільки в ларьках та магазинах можна натрапити на неякісний або підроблений продукт. Інші контрацептиви захищають від вагітності, але не від хвороб.
  • Довірливі стосунки між партнерами, що побудовані на взаємоповазі. Пара має вільно спілкуватись на тему сексу, обговорювати та вирішувати важливі питання разом. Якщо вона не готова до цього, то й не готова до статевих стосунків.
  • Не піддаватись на сексуальний шантаж партнера. Усвідомлювати відповідальність за кожне своє рішення перед собою та іншою людиною, з якою займаєшся сексом.
  • Також, безумовно, дуже важливим фактором у збереженні репродуктивного здоров’я є здоровий спосіб життя. При чому не тільки жінок, а й чоловіків.
  • Систематичне відвідування відповідних фахівців.

Як бачимо, все досить просто. Але чи багато з нас дотримуються всіх цих пунктів? А між тим зараз в Україні практично кожна третя пара репродуктивного віку безплідна.

Люди в молодому віці часто зіштовхуються з різними суперечливими питаннями, шукають для себе оптимальну відповідь та життєву позицію. Цей пошук іноді супроводжується експериментами та здобуттям досвіду на практиці, які не завжди є позитивними. Крім того у важкий момент за відповідями ми звертаємось до друзів та Інтернету, які не компетентні у цих питаннях. А тому варто знати, що зі своїми проблемами та запитаннями завжди є можливість звернутись до відповідних служб та фахівців.

Зокрема в різних містах Україні нині діють:

Соціальна служба для сімї, дітей та молоді (СССДМ), яка займається допомогою сім’ям та молодим людям, які опинились у складних життєвих обставинах. Основні види соц. послуг – психологічні, соціально-педагогічні, юридичні, соціально-медичні, соціально-економічні та інформаційні, які надаються безкоштовно.

Телефони довіри – анонімна допомога, підтримка та консультація фахівці. (Але об’яви з «компетентними» телефонами довіри мають містити позначку СССДМ. Також не забувайте, що ви маєте право не називати своє ім’я та місце розташування).

«Клініки дружні до молоді» – тут підлітки та молоді люди можуть конфіденційно та безкоштовно отримати медичні та психологічні консультації та послуги з питань, що стосуються їх репродуктивного здоров’я.

Кабінети довіри – проведення добровільного безкоштовного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. Результати тестування не розголошуються їх отримує тільки людина, що здала тест та прийшла за його результатами.

Громадська організація Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї», що займається реалізацією освітніх та соціальних проектів, спрямованих на інформування та збереження репродуктивного здоров’я людей.

Не варто тримати свою проблему в собі та шукати її вирішення хибними шляхами. Піклуючись про своє здоров’я зараз, ми піклуємось про своє майбутнє. Адже воно дуже скоро настане.

Журналістка, активістка, громадська діячка і просто мрійниця. Життя з усіх сторін пронизане нитками цинічності, але серед тих ниток, які до речі також мають цілковите право на існування, вплетені сонячні квіти ніжності та добра