Як творчій людині отримати досвід роботи

фотографія

фотографіяЦей парадокс дуже поширений серед сучасних роботодавців. Але якщо ви творча людина, вам буде легше домогтися того, що вам потрібно – поваги серед клієнтів і великого портфоліо. Не буду описувати довго, напишу одразу по суті: якщо у вас немає роботи, але є вільний час – все просто: зробіть своє портфоліо самі. У вас вже є козир: ваша робота – творча, і цінувати вас будуть за те, що ви вмієте. Тому для початку вам потрібно показати майбутнім роботодавцям те, що ви вмієте. Отже, кілька порад по створенню свого портфоліо (неважливо хто ви – ілюстратор, дизайнер або графік):

1. Заведіть текстовий файл (назвемо його «План»), куди будете записувати всі свої завдання (якщо розпишете все докладно – буде навіть краще).

2. Поставте перед собою конкретні цілі. Наприклад, якщо ви вирішили намалювати серію персонажів – вирішіть, які саме це будуть персонажі, продумайте кожну деталь, опишіть це в текстовому файлі. Коли ви будете бачити обсяг роботи – вам буде легше працювати, і в майбутньому ви будете готові до виконання точних завдань. Якщо виконаєте свій план – отримаєте колосальний досвід!

3. Будьте послідовні. Робіть все так, як запланували. Іноді хочеться зробити найцікавішу частину роботи відразу, але якщо ви будете послідовні, це допоможе вам більш спокійно і плідно працювати в майбутньому.

4. Обмежуйте свій час. Це один з ключових факторів успіху. Як відомо, «Час – гроші», і ніхто з успішних людей не працює «під настрій». Незважаючи на те, що ви людина творча, вмійте розпоряджатися своїм часом. Наприклад, якщо ви знаєте, що малюєте 1 логотип за 1 день, поставте перед собою мету – намалювати 30 логотипів за 30 днів. Буде просто чудово, якщо ви впораєтеся швидше. Уявіть, ніби результат буде перевіряти ваш майбутній роботодавець. Добре, якщо ви проінформіруете про це свого друга або родича, і він буде контролювати вас. Тимчасові рамки тільки спростять вашу роботу в майбутньому.

5. Працюйте старанно. Дуже часто хочеться всього і відразу, але просто так ваше портфоліо не наповниться суперский роботами. Подумайте про те, що вам хочеться проявити себе як якісного художника (дизайнера, фотографа і т.п.), тому працюйте так, ніби ви робите саму важливу роботу у своєму житті. Не шкодуйте своїх сил, увійдіть в азарт, отримуйте задоволення від процесу роботи, від виконання вашого плану. Пам’ятайте: «Важко в навчанні, легко в бою».

6. Не допускайте появи неякісних робіт в вашому портфоліо. Я розумію, що деякі роботи можуть вийти гірше інших, але якщо так вийшло – не шкодуйте часу виправити їх, щоб потім представити їх в кращому вигляді. Будьте самокритичні. Не створюйте роботи «для галочки».

7. Вчіться вибирати кращий варіант. Це теж один з найважливіших фактором успіху: робіть кожну роботу в декількох варіантах. Ви і самі не можете знати, який з них буде краще, тому пробуйте. Іноді випадкова дія може освіжити роботу. Інші варіанти можете залишити у себе архіві, але краще не показуйте їх публіці. Надайте людям найвдаліший варіант, не шкодуючи про те, що були й інші – ця робота нікуди не дінеться, зовсім навпаки: ви отримаєте величезний досвід, не забувайте про це.

8. Відзначайте в вашому «Плані» всі ваші успіхи, ставте плюси навпроти тих завдань, які ви вже виконали. Це буде вас надихати в майбутньому, і ви будете знати, що ви здатні укластися в терміни і створити якісну роботу.

9. Тепер, коли ви створили прекрасний портфоліо, потрібно розмістити його в інтернеті. Для цього підійде будь-яка безкоштовна мережа фрілансерів чи дизайнерів, наприклад Behance. Буде круто, якщо ви створите свій власний сайт, і розмістіть свої роботи туди. У будь-якому випадку, коли робота зроблена, її вже можна представляти публіці і, таким чином, домагатися популярності в сфері вашої творчості і знаходити клієнтів. Найголовніше, що тепер ніхто не зможе вам сказати, що у вас немає досвіду роботи! Удачи!

P.S. Свадьба – потрясающий момент в жизни двух людей, поэтому к такого рода мероприятиям нужно относиться максимально серьезное. Фото и видеосъемка свадьбы процесс непростой, тут нужно учитывать множество нюансов, знать специфику такой съемки и иметь варианты дабы предложить их молодым.