В Україні розпочав роботу волонтерський проект допомоги сім’ям з дітьми з аутизмом

Допомога сім'ям з дітьми з аутизмом

Допомога сім'ям з дітьми з аутизмомВ Україні почав роботу проект підготовки волонтерів «Біфрендер». Метою проекту є навчання волонтерів для надання допомоги сім’ями, які виховують дітей з аутизмом. В результаті програми навчання волонтери будуть спрямовані в сім’ї для надання безкоштовної соціальної допомоги сім’ям з дітьми з особливими потребами, зокрема з аутизмом, які знаходяться у важкій життєвій ситуації. Основна частина учасників проекту – це студенти педагогічних ВНЗ Києва, які навчаються на психологів, корекційних педагогів, соціальних працівників.

Пілотний проект, в рамках якого працюватимуть 26 волонтерів, буде працювати тільки в Києві. «Біфрендер» – новий проект для України. При його розробці одним з головних завдань ми ставили можливість організувати батькам дітей з аутизмом відпочинок, перепочинок. Адже від їх морального духу залежить здорова атмосфера в сім’ї, де росте непроста дитина, і вимагає уваги 24 години на добу. «Біфрендер» також дозволяє ростити нове покоління педагогів, які отримають практичний досвід спілкування з особливими дітьми», розповідає Лариса Рибченко, директор Фонду «Дитина з майбутнім», який ініціював проект. «Для нас це новий досвід, але ми постараємося зробити все можливе, щоб він став масштабним і почав працювати  по всій Україні».

Біфрендер – подібно старшому братові чи сестрі. Діти можуть з ним робити різні кумедні речі, разом грати, гуляти, а також робити те, що дитина не хоче робити з батьками.

Волонтери-учасники проекту проходять спеціальне навчання за підтримки Канадського Фонду місцевих ініціатив. Керує роботу волонтерів в сім’ях Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім». У пілотному проекті приймають участь студенти та випускники Київського університету ім. Бориса Грінченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного педагогічного університету ім.Драгоманова, Київського національного університету ім. Т.Шевченка.

Міжнародна громадська організація «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» www.cwf.com.ua  створена в 2009 році з метою консолідації батьків, у сім’ях яких ростуть діти з індивідуальними потребами. Фонд сприяє розвитку сервісів для сімей з особливими дітьми, освіті фахівців, активно лобіює інтереси сфери в державних органах. Школа садок «Дитина з майбутнім» – проект Фонду, який є єдиним в Україні навчально-реабілітаційним закладом повного дня для дітей з особливостями у розвитку.