Що мені допомагає працювати

ефективно працювати

ефективно працюватиЩо ви чули про Хоторнскій Ефект? Ідея його проста: людина під наглядом або під час експерименту працює краще. Тому логічно запитати себе: як можна продовжити цей стан, виключивши стороннього спостерігача? (Навіщо? Наприклад, щоб краще працювати і більше зробити, не відволікаючись на нісенітницю і читання Баша?

Я для себе це завдання вирішив наступним чином: по-перше, у мене є список завдань на тиждень-два вперед, пріоритезувати по мірі можливості. Перед тим, як сідати за ноутбук і починати працювати над першим завданням, я включаю таймер на годиннику. Правило просте: ти відзначаєш час, який у тебе дійсно йде на завдання, тому що відомо, що завдання мають тенденцію з’їдати все можливе час. Таймер на мене діє гіпнотично: мені не хочеться його припиняти, щоб відволіктися на прочитання листа, щоб збігати і наповнити кавову чашку або щоб зіграти партію в більярд. Якщо до мене хтось заходить в офіс, звичайно, доводиться відволікатися, але тоді я демонстративно ставлю таймер на паузу і вирішую проблему колеги. Потім запускаю таймер знову, не стираючи попередній показник.

Чи працює цей підхід? Так, працює, і ось що він мені дає:

  • Я роблю завдання цілком, без відволікання на сторонні подразники і власні заморочки. Це дозволяє заощадити купу часу через те, що не потрібно згадувати, посередині чого я зупинився.
  • Я встигаю зробити набагато більше речей, тому що відсутній нерозумна фрагментація часу.
  • Я перестав боятися багатьох задач. Тобто, не те, щоб боятися, але часом, коли тобі потрібно щось зробити, ти завжди вагаєшся, бо тобі здається, що це займе вічність. Коли ти засікати час і робиш завдання цілком, виявляється, що більше половини речей, які ти не хочеш робити, займають 5-10 хвилин, а не час-два, як здавалося спочатку.
  • Я почав краще планувати свій час, тому що став краще розуміти, скільки речей можу зробити за який проміжок часу. (Не забуваємо принцип Getting Things Done – якщо ти щось можеш зробити за 2 хвилини, зроби це сам і відразу)

Так що якщо у вас є проблема з продуктивністю або з неуважністю – терміново в магазин купувати годинник з хронометром.

P.S. Если вы повредили лобовое стекло своего автомобиля то можете заказать автостекла оптом разные видов стекол – боковые, задние для любых грузовых или легковых автомобилей наших или зарубежных производителей.