Як доглядати за жалюзі

жалюзі

жалюзіЩоб захистити приміщення від надлишку сонячних променів сьогодні все частіше люди вибирають жалюзі. У зв’язку зі своєю доступністю і практичністю, вони все частіше зустрічаються в квартирах та офісах. І хоча брудняться частенько (значно менше за штори), все ж для привабливого вигляду і довгого їх терміну служби необхідно правильно за ними доглядати. Грамотний догляд за жалюзі більшою мірою залежить від матеріалу, з якого вони зроблені і не складає особливих труднощів. В даній статті ми розглянемо як правильно доглядати за тими чи іншими типами жалюзі.

Абсолютну більшість жалюзі можна мити, виняток становлять лише дерев’яні, які досить час від часу чистити пилососом. Таке сухе чищення, без застосування миючих засобів, позбавить їх від пилу і точно не пошкодить.

Самі невибагливі у догляді пластикові жалюзі. Їх можна мити і чистити ультразвуком і пилососом, не боячись зіпсувати зовнішній вигляд. Проте вони навряд чи зможуть створити необхідний затишок у будинку. Такі жалюзі більше підходять для офісних приміщень. До речі придбати іх можна тут http://proem.in.ua/zhalyuzi-odessa за помірними цінами та з деякими перевагами.

Алюмінієві жалюзі можна мити і чистити навіть з використанням спеціальних миючих засобів, які не містять абразивних часток. Ідеальний варіант, протерти їх ганчіркою, змоченою мильним розчином. Важливо щоб вода не потрапляла на металеві конструкції карнизу.

Найпримхливішими і найскладнішими у догляді вважаються вертикальні тканинні жалюзі, їх категорично не можна мити в пральній машині. Інакше вони просто зробляться непридатними для подальшого використання. Треба мити такі жалюзі один або кілька разів в рік, залежно від умов приміщення. Враховуючи те, що їх деталі просякнуті спеціальним розчином, частіше дані процедури очищення проводити не рекомендується. Якщо вид окремих деталей залишає бажати кращого, їх можна просто замінити на нові.

Жалюзі-плісе самостійно позбавити від бруду можна за допомогою спеціального валика з антистатиком для видалення пилу. Проте краще все-таки скористатися послугами хімчистки.