Що таке натуральна замша і як за нею доглядати

натуральна замша

натуральна замшаСьогодні замша – це один з найпопулярніших матеріалів одягу і взуття. Її роблять шляхом жирового або комбінованого дублення з шкур дрібних тварин. В результаті виходить дуже м’який, бархатистий на дотик матеріал, що легко пропускає як повітря, так і воду.

Окрім натуральної замші, існує і її штучний аналог. Штучна замша робиться з тканинного матеріалу. Є два основні способи:

  • Перший – тканий, коли на спеціальному верстаті тчуть з мікрофібрових ниток, і кожну з них розщеплюють, внаслідок чого виходить якісний ворс.
  • Другий спосіб – нетканий, коли на основу з тканини додають петельні нитки для імітації ворсу або ж просто наклеюють ворс. Замша такого типу дуже швидко зношується і протирається.

Хороша штучна замша не пропускає воду, не вицвітає, не розтягується і служить довгий час.

Що ж до натуральної замші, це пористий матеріал, за рахунок чого він добре вбирає воду. Поверхня замші м’яка, на ній легко залишаються дрібні подряпини і тріщинки. Ворс на поверхні лежить строго в один бік. Для неї існує цілий набір різних аксесуарів, наприклад губка http://mida.ua/caregear/gubka-dlya-zamshi/ або щіточка, водовідштовхувальний спрей та ін.

Є два різновиди натуральної замші:

  • витончена, яку роблять з цапиної, лосиної і оленячої шкури, тонша і пористіша;
  • невитончена, яку вирізують з внутрішньої сторони шкіри телят і овець.

Північні народи, у яких європейці в середні віки запозичили цей спосіб вироблення шкіри, використали переважно шкури оленів і лосів і обробляли їх оліями також тваринного походження: риб’ячим, кістковим і іншими.

У наш час замша цінується як зручний і стильний матеріал для одягу і взуття, вона практично не виходить з моди. Проте завдяки своїм природній тонкості і м’якості, натуральна замша відома як дуже примхливий матеріал.

Догляд за натуральною замшею

Якщо ви все ж вирішили придбати виріб із замші, є декілька простих правил відходу, які продовжать його термін життя.

Намагайтеся не надівати одне і те ж взуття щодня: вона не встигне висохнути. При цьому сушити замшеве взуття можна тільки при кімнатній температурі, без обігрівачів. Щоб відновити форму взуття і запобігти заломам, можна наповнити її пом’ятими газетами.

Чистіть одяг або взуття із замші відразу. В такому випадку більша вірогідність того, що на ній не залишиться слідів. Регулярно очищайте взуття від дорожнього пилу сухими серветками. Перед виходом з будинку не забудьте покрити взуття із замші водовідштовхувальним просоченням.

Не можна посипати на свіжу пляму сіль, це тільки посилить проблему. Також не варто протирати замшу мокрою ганчіркою, краще промокнути сухою серветкою або акуратно протерти вологою ваткою.

Сухі плями можна видалити гумкою, наждачним папером або спеціальною жорсткою щіткою. Розводи на взутті від опадів можна видалити серветкою з гасом.

З часом замша може почати лисніти. Для видалення лиску можна протерти її ваткою, змоченою в підігрітому молоці з содою або ж в розчині з теплої води з оцтом.

Для замшевого виробу характерний запах шкіри, але у тому випадку, якщо він став сильним і неприємним, можна обробити замшу парою. Піклуйтесь про свої замшеві речі і носіть із задоволенням!