Місце, де жили неповнолітні бандити надихає на роботу з дітьми

У селі Ковалівка Полтавської області, оточений затишною природою Полтавщини  розташований Музей Дитячої трудової колонії імені Максима Горького. Саме сюди у 1921 році була переведена Дитяча колонія для малолітніх правопорушників, яку очолював відомий педагог, наш земляк, випускник педагогічного інституту Антон Семенович Макаренко. Людина видатних прогресивних поглядів та великого чуйного серця.

Музейний комплекс включає в себе 2 будинки: Червоний та Білий. Перший присвячений історичним фактам про життя Макаренка та перші роки існування колонії, другий являє собою реконструйоване приміщення, де жили колоністи.

Особливістю цього закладу є неймовірна атмосфера, що огортає з перших кроків територією комплексу. Як відомо, у колонії перебували діти з кримінальним минулим: крадії, безхатченки, покинуті у розпорядження долі та випадку. Такі діти, названі радянською владою «дифективними» потребували особливої уваги. Можна тільки здогадуватись, на скільки важко було працювати  з такими підлітками. Але Антон Семенович Макаренко все ж таки, зважуючись на такий крок, відкриває, а згодом і виводе на достойний рівень перший навчальний заклад для дітей з важким минулим. Така колонія мала б бути місцем не привабливим і відштовхуючим. Але завдяки відданій роботі Макаренка та педагогічного персоналу колонія наскрізь просякнута духом роботи та перевиховання, вірою у краще та любов’ю до дитини.

Так, це надзвичайно дивно, але місце, де жили неповнолітні бандити надихає на роботу з дітьми. Беручи приклад з видатного педагога, який завдяки внутрішній силі та власній ініціативі організував виховну роботу колоністів так, що вони із задоволенням та якісно виконували будь-які завдання і поступово відходили від такого звичного для них бандитського способу існування, самому хочеться стати для дітини такою ж важливою людиною в житті.

Змістовна, насичена цитатами Макаренка розповідь екскурсовода навіює думки про те, що вчитель – це не просто людина, що викладає навчальний матеріал. Це благородна професія, що вимагає великої духовної віддачі. Людина, що формує майбутнє суспільство.

Тому кожен майбутній педагог має відвідати цей музей, в першу чергу, для підвищення власного професійного рівня, а також для того, аби на власні очі побачити місце, де була написана відома на весь світ «Педагогічна поема».

Музей Дитячої трудової колонії імені Максима Горького завжди відкритий для відвідування. Це місце, що надихає на роботу з дітьми.