Десятинна церква в Києві

Десятинна церква

Десятинна церкваУ 10 столітті тут, на Старокиївській горі, ми б побачили матір усіх сучасних українських, білоруських і російських церков і першу кам’яну церкву міста – Десятинну церкву.

На будівництво і фінансування цього храму князь Володимир виділяв десяту частину прибутку, що отримується їм зі своїх земель. Саме тому церква і назвали Десятинною. Навколо храму розташовувався палац князя Володимира, якого прийнято вважати його резиденцією.

У 1240 році, коли хан Батий напав на Київ, захисники столиці зайняли оборону усередині Десятинної церкви. На жаль, дерев’яні конструкції від тяжкості військових і їх зброї рухнули. А ось стіни ще довго стояли і поступово руйнувалися від часу.

Перше відродження святині сталося через 450 років і на цьому місці відбудували храм. З цієї нагоди з боку входу в церкву посадили липу, яка охороняє Київ і сьогодні. А ось відбудована святиня була безжально зруйнована радянською владою в 1935 році.

Сьогодні на Старокиївській горі можна побачити фундаменти Десятинної церкви, князівського палацу і язичницького капища 9 віків. До речі, це місце для молебень цих пір користується популярністю серед язичників. Також тут коштує камінь з висіченими словами Нестора літописця: “Отсюда есть пошла Русская земля”! На сьогодні до бюджету планується закласти засоби на реконструкцію Десятинної церкви по історичних кресленнях.

Якщо ви збираєтесь відвідати Київ то замість готелів краще зняти квартиру. На сайті http://arenda.kiev.ua/rent-day можна знайти досить доступні і гарні пропозиції аренди у будь-якому районі міста.