Про дерев’яні будинки

дерев'яні будинки

дерев'яні будинкиСпоконвіку на Русі будинок з колоди був основним в будівництві житла. Дерево – це найдавніший будівельний матеріал, його використовували ще первісні люди. Будинки з нього відрізняються екологічною чистотою і неповторним відчуттям затишку. У дерев’яному будинку у людей поліпшується самопочуття, пропадає мігрень. За спостереженнями фахівців при постійному проживанні в будинках побудованих з сибірської сосни (кедр) зникають симптоми легеневих захворювань. Будинки з дерева дуже теплі, завдяки низькій теплопровідності матеріалу, такий будинок можна без проблем прогріти за кілька годин. У них ніколи не буває сиро, адже дерево «дихає», що дозволяє волозі просочуватися назовні.

За багато років використання цього будівельного матеріалу було створено незліченну кількість способів обробки, наші фахівці використовують як перевірені часом «прадідівські», так і абсолютно нові і високотехнологічні методи. Безперечними переваги дерева, як будівельного матеріалу, є його прекрасні теплозберігаючі показники і саморегулювання вологості (якщо в будинку волого, то дерево цю вологу втягує, а якщо сухо, то віддає).

Також важливим фактором є простота обробки, як дерева, так і будматеріалів з него.Конструкціонних відмінностей з’єднання колод (рубка) досить багато. Це і рубка в “обло” (тобто в “чашку” із залишком в півдерева) і в лапу, в “Охлопів” (різновид рубки в “обло”, рубка в “реж” т.е з проміжками по довжині колоди (використовувалася для госпбудівель) і пр. Та й різновидів вищевказаної рубки багато – з замком і без замка, з верхньої або нижньої чашкою і пр. Канадська і норвезька рубка. Хоча канадську рубку привезли до Канади вихідці з Росії петровських часів, які бігли туди від гонінь влади, а потім під іншою назвою вона повернулася до нас і користується популярністю.

Зараз найбільш поширеними є рубка в “обло” або в “лапу”. Рубка в “обло” або в “чашку” використовується коли будова залишається без зовнішньої обробки – обшивка вагонкою, обкладка цеглою і пр. Рубка в лапу, в основному, передбачає подальші фасадні оздоблювальні роботи.