День Святого Валентина чи день пам’яті оригіналів?

День Святого Валенина

Я все розумію, але ж ходити по серцях в день закоханих- це вже надто символічно. Шановні, любі мої читачі, давайте поговоримо про уміння людей керувати людьми. Ось якраз учора і був день, який я беру за приклад у цій статті.

День закоханих був би, як на мене, менш банальним, якби не ті кліше, які на нього накладені, якби не усі сили, прикладені торгівцями, щоб в цей день ви залишалися в тренді, щоб могли закинути в соцмережі фото з хештегом  #loveday  чи щось подібне. Нам скормили нові традиції, а ми навіть не скривилися.

Що Ви знаєте про це свято? Напевно, більшість розкаже про якогось святого Валентина, який безмежно був закоханий в якусь мадаму, але я- цинік, такі казки мене не переконують. І, як і всі циніки, я перевіряю все у Вікіпедії, хороший ресурс, доречі.

Вікіпедія каже нам, що традиція святкування цього дня геть не така, якою ми собі уявляємо. Юнаки і дівчата кидали свої імена в шапку і витягували, при тому це були вільні юнаки і дівчата, таким чином, вони намагалися налагодити стосунки і знайти свою половинку.

Та до біса вікіпедію і сиву давнину, що ми маємо зараз? А зараз у нас таке: дівкам всілякі ЗМІ промивають мізки ще заздалегідь, напевно, ще з Нового Року, а потім ті ж дівки, чи тепер вони леді, беруть по-під руки своїх кавалерів, і плентаються за тридев’ять земель для того, щоб подивитися на якусь кралю, що розкаже їм про своє щасливе/нещасливе кохання. Чи ще краще, вони стають в довжелезну чергу, аби сфотографуватися на фоні гігантського червоного серця, що так невипадково розташоване біля модного суші-бару, а в цей же ж час над їхніми головами на високо підвішених гойдалках сидять самотні красиві дівчатка, чи то пак теж дівки, які розсипають на голови перехожих червоні, рожеві  та вишнево-фіолетові паперові серця.

Найсумніше з цього всього- те, що посеред цього натовпу щасливих і закоханих дуже мало оригіналів. Усі вони ідуть натоптаними маршрутами, роблять так, як  їм диктують медіа. Запитайся в людей найкращий подарунок на цей день, знаєте, що почув я: Квіти, прикраси і рафаелло, бісове рафаелло. Не просто солодощі, а цей продукт реклами і асоціативної психології людей «Замість тисячі слів», ну звісно, це ж найкраще бути багатослівним в такий день, особливо, якщо не маєш що сказати. Ось тобі чудовий приклад маніпуляції психікою мас.

А тепер мораль. Я можу довго розказувати про всі штучні цінності і традиції у цей святковий день, про П’ятдесят відтінків сірого і про квіткову імперію, що росте на нас, але мораль не в цьому. Шановні, любі мої читачі, залишайтеся справжніми завжди, пропонуйте своїм половинкам, якщо такі є, своє кохання не шаблонними способами, просто будьте оригіналами. А щодо панянок, то не слухайте того, що вам говорять вам масмедіа, ваші чоловіки прекрасно знають, як задовольнити навіть найвибагливіші ваші очікування.