Давай одружимося… «в телевізорі»

Телебачення ось уже стільки років поспіль не перестає нас годувати реаліті-передачами різної тематики. Нині на піку моди – програми, змістом яких є познайомити молодих людей для подальших стосунків: «Гарем», «Дім-2», «Давай спробуємо», «Давай одружимося», «Ключі від спокуси», «Перехрестя кохання» тощо.  Телеящик став своєрідною свахою.

Надзвичайну популярність таких телешоу пояснити неважко: у сучасному світі людям властиво дедалі більше заглиблюватися у власний розвиток, освіту чи роботу, відповідно все менше часу залишається на влаштування особистого життя. І тут, мов чарівна фея, всемогутнє телебачення береться влаштовувати ваше приватне життя. Утім, яке ж воно вже приватне, якщо за ним спостерігає півкраїни? Перед тим, як писати заявку на участь у подібних телепроектах, варто задуматися, з якою метою ви туди йдете і чого очікуєте. Варіантів може бути кілька, далеко не завжди це бажання знайти своє кохання. Це може банальне прагнення «засвітитися» на екрані, самореклама, піар, популярність, звичайна цікавість, говорячи молодіжним сленгом, «по приколу», можливо, навіть через нудьгу. У телешоу «Дім-2», наприклад, нерідко траплялися казуси, коли на проект приходили вже одружені учасники, правда, вони про це передбачливо мовчали, страшні таємниці розкривалися потім, під час недитячих пристрастей і вияснень стосунків. У цьому ж «Домі..», щоб бути найбільш обговорюваним учасником шоу, треба якомога більше кричати, скандалити та «істерити», а для кращого ефекту можна бити посуд, та що там посуд – і свою начебто кохану людину не гріх разок-другий пригостити порцією стусанів. Дарма, що ті пристрасті штучні й награні, головний спосіб підтримання репутації – епатаж, намагання вразити будь-якими способами.  Такі телешоу – це не тільки пошук любові, а й банальна масова розвага, що має здатність викликати майже наркотичну залежність: підсідаєш, мов на голку, воно тебе хоч і втомлює, але манить більше.

Добре подумай перед тим, як взяти участь заради розваги чи цікавості: а раптом ще є така наївна людина, яка в програмі, яка обіцяє допомогти знайти любов (хто ж вам скаже про те, що такі передачі мають шалені рейтинги, тому й вони множаться із конвеєрною швидкістю) хоче знайти любов…