Передбачувана дата пологів

дата пологів

дата пологівВелика частина жінок дізнавшись про те, що вагітні, відразу хотіли б знати передбачуваний період зачаття і дату пологів, що насуваються. Усі знають, що пологи, зазвичай настають після закінчення дев’яти місяців. А ось після чого, практично ніхто не знає.

І які місяці треба враховувати – за календарем, по місячних місяцях або невідомих акушерських? І з якої причини, передбачуваний термін пологів, який озвучив вам спостерігаючий лікар, і термін, який ви вирахували самі, різняться приблизно на два тижні. Подібні питання часто ставлять сучасні майбутні мами.

Насправді все дуже просто. Якщо ви пам’ятаєте, жіночий організм працює по певному ритму, в якому не останню роль грають матка і яєчники, а наслідком такого пов’язаного разом процесу стає менструація. Тривалість менструацій ідеально співпадає з циклом місяця і досягає до двадцяти восьми днів. На думку акушерів, термін вагітності вираховується від першого дня останньої менструації, що пройшла.

Звичайно, вагітності як такої в цей період майже не існує, проте таке обчислення терміну обгрунтовується досить вагомими, історичними коренями. У древні часи про овуляцію люди нічого не знали, та зате вони чітко визначали, що якщо прийшла менструація, це означає, що жінка не може бути вагітна.

У недалекому минулому, щоб вирахувати правильний термін вагітності і дату пологів, застосовували такий орієнтир: момент, коли дитина заворушилася в животі мами уперше (а якщо бути точніше, то коли мама вперше відчула ворушіння, тому, що малюк починає свої рухи вже з восьми тижнів вагітності). Проте і вірогідність помилитися у використанні такого методу дуже велика.

Багато хто вважає, що при очікуванні уперше малюка, мама відчує його рухи на двадцятому тижні, а ті мами, які чекають другого малюка, відчувають його рухи у вісімнадцятий тиждень вагітності.

Практика показує, що і мами, які чекають поповнення в сім’ї вперше і мами, які чекають другого маленького карапуза, відчувають поштовхи дитини вже з п’ятнадцятого тижня вагітності, хоча бувають і такі матусі, які не відчувають рухів малюка аж до двадцять другого тижня. Це обумовлюється активністю дитини і його розташування в матці, а також чутливістю стінок матки.

І все-таки який би спосіб ви не вибрали для визначення родової дати, не потрібно чекати що пологи почнуться саме у цей момент. Природою виділено три тижні, під час яких, можуть статися пологи. Якщо вважати від менструального циклу, то цей період можливих пологів доводиться на період з тридцяти восьми до сорока одного тижня вагітності.

Якщо вирахуваний період витік, а пологи так і не сталися, перевірте, чи правильно ви зробили розрахунки, оскільки у більшій частині випадків, саме помилкове вираховування дати пологів, стає причиною для додаткових і необгрунтованих тривог про дитину, яка у результаті сама вирішує, коли настане його час з’явитись на цьому світі.

P.S. Вообще подготовка к будущим родительским обязанностям – достаточно важный момент. Женщина обязана знать чего ожидать от беременности, можно посмотреть информацию про роды фото родов а также о дальнейших действия по воспитанию малыша.