Дарія Кареліна: “Найголовніша наша гордість – це УкрТвіт”

D. Karelina

D. KarelinaУ перерві між презентаціями стартапів на Startup Crash Test я оглянув приміщення і виявив, що дівчат на заході не так і багато. Не скажу, що це дивно, та у мене народилася цікавість. Тож згодом, спробував дізнатися, чи займаються дівчата подібними проектами взагалі. Першою кого вдалося знайти стала Дарія Кареліна. Саме з нею сьогодні я й вестиму розмову, яка має відповісти лише на одне запитання: «Стартапщиці: гра у дівчинку-підприємця, міф, чи життєва позиція з якою варто рахуватися?»

Привіт, Даріє. Розкажи про себе, але щоб це не стосувалося роботи: сім’я, хобі, подорожі, книги, музика.

Привіт! Я позитивна дівчина. Дуже люблю життя, радію сонцю і гарній погоді. Маю мрію – весь час подорожувати. Впевнена, що моя мрія з часом стане реальністю. Я не публічна людина, але час від часу люблю бувати на людях. З дитинства люблю читати. Достоєвського “Злочин та кару” прочитала у 15 років за два дні. Зараз, нажаль, через постійні справи на маю змоги багато читати. Можливо, просто відвикла за Інтернетом. Тому намагаюсь читати під час відпочинку. Маю дуже гарне хобі – беру уроки вокалу та співаю. Кажуть, непогано виходить. Люблю свою сім’ю. Великі надії покладаю на молодшого брата, якому 13 років. Він мене дивує своїми недитячими підприємницькими здібностями. Виросте справжнім комерсантом :).

Вражає. Хоча я й не дивуюся, дівчина зі світу бізнесу має мати різностороннє і цікаве життя. Тепер про справи. Власне, чим займаєшся?

Зараз керую компанією New Web, яка працює над стартапами. Наразі маємо два сайти, що доступні для користувачів: “Даркотік” – сервіс миттєвих подарунків та “ВладаІнфо” – пошуково-інформаційний сайт про структуру влади в Україні. Перший проект працює на повну силу та розвивається. Другий зараз не отримує належної уваги через брак часу. Але ми потроху стали виділяти на нього більше часу. Хочимо його розвивати. Також зараз ми працюємо над двома новими цікавими проектами. Маємо надію, що в першій половині цього року вони побачать світ.

Це твій перший досвід роботи над стартапами, чи було що-небудь до New Web?

Над стартапами – перший. До цього в мене був невеличкий регіональний бізнес – агенція з розробки та розкрутки сайтів. Особисто я займалася seo, спеціалізуюся на інтернет-маркетингу. В мене був партнер, з яким ми багато фантазували та вигадували чудові стартапи. Але тоді у нас не було грошей, а про інвесторів якось не замислювались. Ми так нічого тоді і не зробили, хоча дещо намагалися. А зараз я бачу, що багато наших ідей з часом хтось реалізував. Бо вони, як кажуть, літають в повітрі.

З напарницею ми організували освітній центр “Вмикайся”, який просуває в нашому регіоні інтернет-маркетинг. Ми проводимо час від часу семінари та тренінги, на які приїздять навіть люди з інших міст. А кияни питають, чому не проводимо в Києві, але ми працюємо в Запоріжжі та маємо тут ресурси. Зараз пропонуємо співпрацю тренерам та спеціалістам різних напрямків для проведення їх заходів в нашому регіоні. Єдосвід організації подібних подій та приміщення, в якому зручно їх проводити.

І найголовніша наша гордість – це УкрТвіт – всеукраїнский баркемп, присвячений твіттеру. Який, до речі, став інтернаціональним. Він проходитиме други рік поспіль 26 березня. Це чудова за своєю енергетикою подія. Коли ми це робили, навіть не здогадувалися отримати такий позитивний фідбек. Але це ж твіттер! Цей захід став можливим завдяки моїм однодумцям, що працюють у New Web.

Ноосфера повниться ідеями. То УкрТвіт раз на рік?

Так, бо це дуже масштабна подія. Раз на рік, але дуже класно.

Отже, Даркотік – стартап який приносить прибутки. Кому належить ідея і в результаті чого вона виникла?

Про відчутні прибутки ще рано казати. Сервіс відкритий не так давно. Зараз ми активно розширюємо географію та працюємо над його вдосконаленням. На просування не вистачає ресурсів. Тому ми зараз шукаємо партнерів, які готові будуть разом з нами розвивати сервіс. Ідея частково належить одній людині – программісту – моєму колишньому партнерові. Але від її первісного варінту майже нічого не залишилось. Багато в проект приніс наш інвестор, бізнес-ангел. Далі всі потроху вносили креатив. Але сам проект постійно змінюється, ми не стоїмо на місці

А що сталося з твоїм регіональним бізнесом?

Ту агенцію із створенняпросування сайтів я продала майже рік тому.

Команда у New Web велика? Хто ці люди за освітою?

Команда не дуже велика. Десять працівників, разом зі мною. Освіта у всіх різна. Я за освітою філолог. Колись планувала здобути другу вищу, але з того часу, як займаюся бізнесом – дуже змінилися погляди на освіту. Я завжди була сумлінною ученицею, мене так виховували, тому маю золоту медаль, та кілька червоних дипломів, але почала працювати в університеті однією з перших. Вдало поєднувала, тому все було гаразд.

Як дівчина почувається у інтернетному бізнесі серед акул-чоловіків. Певно зовсім інакше ніж офлайн?

З чоловіками з інтернет-тусовки маю справу під час конференцій і це лише приємне спілкування. Ставлення до мене інше, ніж до колег-чоловіків.

Трохи про Даркотік: Яка проблема на початку була найгострішою: гроші, юридичні питання, юзабіліті?

Гостро стояла проблема створення ресурсу, бо в нас був дуже лінивий програміст. Я наполягла на тому, щоб його замінити, і крига рушила. Далі… не скажу, що було все просто. Але завдяки колосальному досвіду нашого інвестора – ми все робили правильно. Тому змогли швидко розгорнути сервіс у 26 містах України. У містах маємо партнерів. Так і працюємо.

Як держава реагує на стартапщика? Є якесь особливе ставлення?

Ми від держави нічного не просимо, ми хочемо спокійно працювати. Але з огляду на останні події в країні, а також відголоски, які я чую від традиційних бізнесменів, ситуація невтішна. Стартапи – це бізнес, як і усі інші. Інтернет-бізнес – не є чимось особливим.

Скільки зараз потрібно людей для підтримання сервісу у конкретному місті?

Як я вже казала, для нашого сервісу головне – партнери в тому чи іншому місті. Іноді наш партнер – це одна-дві людини, іноді у партнера більший штат працівників, але для нас головне – виконання нашої процедури, на даному етапі цього достатньо.

Влада.інфо: яку мету переслідуєте? Адже про монетизацію і мови не може бути. Чи я помиляюся?

В нас є модель монетизації проекту. Зараз почали її реалізацію. Можливо, за часом вона стане помітною всім.

Знаєш про Startup Crash Test?

Звичайно.

Що думаєш про нього? Самі б хотіли презентуватися там, чи вже?

Була на останьому – на шашликах. Гарна ідея, чудовий захід. Мабуть, що не хотіли би. Принаймні поки що.

Кого з укр стартаперів знаєш?

Особисто? Мало кого – якщо говорити про тісну дружбу та спілкування, а якщо говорити про інтернет та соціальні мережі, то багато.

Найближчий захід, де тебе можна буде побачити?

Напевно, вже на Укртвіті.

І останнє, найважливіше. Твоя порада стартаперам взагалі, та дівчатам зокрема.

Головне у будь-якій справі це: оптимізм, віра в себе, у свою справу та у свої сили, а також – не боятися поразок. Я в своєму житті багато програвала, але жодного разу не відступала. Тому мені підкорялися вершини, яких я хотіла досягти. Не треба боятися впасти, а коли вже впали, то майте сили підвестися й іти далі, не обов’язково тим же шляхом, бо є багато варіантів. І ми кожної миті робимо вибір. Все у наших руках. Віра та сила духу – як на мене, цього вже більш, ніж достатньо :) Бажаю стартаперам успіху!

Спасибі, Даріє.

Як бачите надії було виправдано. Звісно, частка дівочої сили у боротьбі за інвестиції та вихід на ринок не така велика, але вона існує. Надіюся, презентації наступних Startup Crash Test’ів лише підтвердять мої слова.