CRM-системи: інтеграція з іншими системами

CRM-системи

CRM-системиІнтеграція CRM-системи з суміжними системами вкрай важливий фактор, який впливає на ефективну експлуатацію. Також необхідно враховувати, що глибока інтеграція декількох інформаційних ресурсів є завданням досить складною і робить істотний тиск на бюджет і терміни реалізації проекту. Подібний фактор, безсумнівно, позначається на окупності вкладень в CRM-системи.

При прийнятті рішення про необхідність інтеграції CRM-системи з суміжними системами необхідно проаналізувати наступне:

/ / Стабільність суміжних систем. Якщо системи, з якими повинні інтегруватися CRM-системи, є нестабільними і перебувають у постійній зміні, то краще мінімізувати обсяг робіт з впровадження або відмовитися від нього зовсім. Ризик виникнення помилок на даному етапі дуже високий. У наслідку ви можете отримати непередбачуваний бюджет під час експлуатації і надлишкову складність процесів. Доречі якщо ви пишете дипломную роботу по CRM чи іншим компьютерним тематикам то http://diploms.kiev.ua сайт де можна її замовити багатьом стане у нагоді.

/ / Багаторазовість введення даних, що істотно впливає на зручність роботи персоналу. Для вирішення цієї проблеми рекомендується провести попередній аналіз бізнес-процесів і визначити, чи існують співробітники, яким доведеться вносити інформацію відразу в кілька систем. Якщо дані вносять різні співробітники, то ніякого погіршення в роботі не відбудеться. У такому випадку треба порівнювати вартість робіт по інтеграції з ризиками введення некоректної інформації різними користувачами.

/ / Ризики від помилкових даних, при введенні яких ви ризикуєте понести істотні фінансові втрати. У цьому випадку необхідно оцінювати вартість впровадження з можливими втратами від неправильності введення даних за весь термін експлуатації CRM-системи.

Ефективність від використання CRM-системи досягається в основному за рахунок розширеної інтеграції з іншими системами. При побудові інтеграційного рішення особливу увагу слід приділити питанням синхронізації довідників, продуктивності і надійності каналів обміну даними, а також продуктивності всього проекту в цілому.