Чи терпіти хамство та грубість?

хамство та грубість

хамство та грубістьДуже часто ми потрапляємо в такі ситуації, коли в нашу сторону можуть сказати дуже неприємні слова. Інколи в таких ситуаціях ошелешена людина нічого не може сказати у відповідь, бо образливі слова були почуті несподівано.

Що ж робити в таких ситуаціях? Авжеж, однозначної відповіді на це питання дати неможливо, бо кожну із ситуацій потрібно розглядати окремо. Але все ж таки неможна дозволяти себе ображати. З однієї сторони можна нагрубіянити у відповідь. Та навіщо ж ставати такою ж нечемною людиною, як той, хто вас образив? Можна спокійно, без крику вислухати все, що вам кажуть, і потім також спокійно викласти свою думку з цього приводу. Якщо ж вас образила близька людина, то в такому випадку можна спробувати примиритися з нею. Бо кричати і ображати один одного справа легка, а от щоб порозумітися з людиною – треба докласти зусиль. Якщо людина вам дорога і ви бажаєте продовжувати добрі стосунки з нею, то тоді можна пробачити образи та грубість. Іноді краще звести усі сварки на жарт і разом посміятися. Треба пам’ятати, що і образи і грубість можна пробачати рідним і близьким, щоб зберегти добрі відносини. Особливо, коли людина просить у вас пробачення за свої помилки.

Та бувають випадки, коли вас може образити зовсім незнайома людина. І це може дуже зачепити гордість та гідність. Якщо ви маєте сміливість і рішучість, то можете спробувати дати гідну відсіч на образи. Не потрібно істерично кричати і намагатись нагрубіянити нецензурною лексикою. В таких випадках краще спокійно відповісти на образу рішучим та рівним голосом. Якщо людина розумна, вона зможе гідно відповісти на будь-які образливі слова і, при цьому, не втратити самоповагу.

Що стосується хамів і грубіянів, то таких людей потрібно «ставити на місце». Неможна, щоб пихаті нахаби ображали оточуючих. Якщо ж ви постійно зустрічаєтесь з такою людиною у своєму житті, то в цьому випадку необхідно виробити певні правила поведінки з нею. Якщо людина постійно зачіпає вас образами та насмішками, то треба просто ігнорувати її слова або знайти її слабкі сторони і кілька разів «ущипнути» нахабу за них.

Дуже важливо зупиняти людей, які постійно ображають оточуючих. Бо якщо дозволяти одній людині знущатися з інших – вона буде вести себе так завжди. Нікому не можна давати права ображати себе. Усіма можливими способами потрібно відстоювати свою гідність. Кожна людина має право на повагу. Ми живемо у суспільстві, тому хоч трошки треба намагатись бути ввічливими один з одним.