Переваги офшору – на що може розраховувати власник бізнесу

Переваги офшоруНедосконалість вітчизняної фіскальної системи та законодавчих норм, які постійно коригуються, змушують багатьох власників компаній переміщувати свої бізнес-процеси в привабливий офшор. Це дозволяє створити бізнес значно рентабельнішим, використовуючи за межами рідної країни переваги більш лояльних законів на окремо визначеній території.

Використання офшорних схем має неабиякий попит у всьому діловому світі. Головною перспективою залишається не тільки шанс легального зменшення податкових витрат, але й мінімізація інших зборів, які в окремих випадках зводяться взагалі до нуля. Серед інших переваг можна визначити і такі:

  1. Переважна більшість країн, які реєструють офшорні фірми, заохочують бізнес з наданням для компаній найвигідніших перспектив. Зокрема, оформлення бажаного кредиту в надійному світовому банку. Іншими словами, якщо економічна або політична нестабільність на внутрішньому ринку загрожує небезпеками або виключає частину послуг, то в даній ситуації проблем вдається уникнути.
  2. Повна конфіденційність для власника бізнесу та членів його родини. Незалежно від країни реєстрації, вичерпні дані стосовно реального власника (власників) повністю закрита і не може передаватися третім особам.
  3. Включені до переліку офшорних зон країни всіляко стимулюють розвиток цього сегменту та створюють компаніям сприятливі умови для їх процвітання. Наприклад, в Бахрейні, Британських, Віргінських та Сейшельських островах та в деяких інших державах власники повністю звільняються від сплати податків.

Легальний інструмент для ведення успішного бізнесу

Існуючі офшорні зони умовно можна розділити на такі види:

  • класичні, в які входять, наприклад, Панама, Гренадіни, Сен-Вінсент, Беліз та Сейшельські острови. Це країни з не дуже розвинутими промисловостями, але стабільні в економічному плані. Зареєстровані на цих територіях компанії повністю звільнені від сплати податку на прибуток, окрім фіксованого збору. Ще однією перевагою в цих державах є відсутність здачі фінансових звітів та здійснення аудиторського моніторингу;
  • з низьким рівнем оподаткування, які представлені, зокрема, в Сінгапурі, на Кіпрі, у Гонконзі та в Ісландії. Якщо небажано або ж зовсім неможливо зареєструвати компанію в класичній зоні, то можна скористатися однією із перелічених вище країн. Платити податки при цьому потрібно, в тому числі й подавати фінансову звітність;
  • з достатньо високим рівнем оподаткування, як наприклад, Австрія. Податковий тягар на територіях цих країн буде знижений не суттєво, однак зареєстрована фірма отримає вагому репутацію для розвитку свого бізнесу, оскільки ці держави вважаються престижними на світовому ринку.

Правильний вибір офшорної схеми – запорука успіху

Вивчаючи офшори, важливо також врахувати норми вітчизняного законодавства. Це стане запорукою вдалого ведення прибуткового бізнесу. Відомо, що пільгові схеми оподаткування здатні забезпечити бізнес-системі прогресуючий успіх, здешевити виробництво, скоротити витрати та притягнути додатковий капітал. При виборі оптимальної офшорної схеми слід врахувати всі ці нюанси та потенційні власні можливості.