Число Пі знову перерахували

Число Пі

Число ПіЧисло Пі було вирахувано з новою точністю. Таке обчислення зробили американець Олександр Йі та японець Шигеру Кондо. Вони виконали рекордні обчислення. Точність розрахунків тепер складає 10 трильйонів знаків після коми. Цим самим вони змогли побити власний попередній рекорд. Раніше їм вдалося вичислити 5 трильйонів знаків після коми.

Для того, щоб провести такі складні обчислення знадобився спеціальний комп’ютер, котрий науковці і створили саме для цієї мети. Над вирішенням цієї задачі комп’ютер працював цілих 371 дня. Остання цифра після коми – п’ять.

Проте на практиці такі точні дані щодо числа Пі не потрібні, адже для того щоб обчислити окружність із діаметром рівним нашому всесвіту, потрібно знати лише 39 знаків після коми. Причому похибка в обчисленнях буде складати лише розміри атому водню.

Але з числом Пі також пов’язано дуже багато гіпотез та теоретичних питань. Тому такі експериментальні дані можуть слугувати перевіркою цих гіпотез.

З числом Пі навіть роблять просто безглузді речі. Один музикант зі Сполучених Штатів Майкл Блейк навіть створив симфонію зі знаків після коми у числі Пі. Для цього він зробив відповідники у нотах всім числам після коми. У результаті вийшла справжня симфонія.

P.S. Зараз в наш час електронні книги це майже незамінні пристрої в дорозі. Аксесуари для електронних книг поможуть зробити їх використання ще більш простим і зручним процесом.