Чи краса потребує жертв?..

Ізабель Каро

Пам’ятаєте була така модель – Ізабель Каро? Кажу «була», бо у минулому році 28-річна француженка відійшла у кращий світ. А все через дуже безглузду хворобу як на мене – анорексію. Вона стала відомою завдяки участі в акції по боротьбі проти цього недуга. Фотографії відомого італійського фотографа Олів’єро Тоскані, на яких зображено виснажене тіло жінки, викликали бурхливі обговорення. Хто б сумнівався. Люди воліють бачити те, що хочуть бачити, а не дійсні речі.

Ізабель Каро

Так ось, мене зацікавила ця хвороба і я захотіла дізнатися про неї більше. Симптоми у неї досить дивні: панічний страх набрати вагу, взагалі страх їсти!!, почуття провини під час прийому їжі та інші безлуздощі. І звичайно за цими, начебто несуттєвими, криються більш серйозні проблеми, такі як аритмія та м’язові спазми. Але цих узагальнених фраз мені було замало і я помандрувала різноманітними форумами, присвяченими потрібній темі. Як виявилося, досить багато дівчат і жінок хворіють на анорексію. Та що казати, навіть чоловіки страждають від неї!!

Сотні людей просять допомоги, розповідають як нестерпно жити з цією бідою. Звичайний страх перед їжею переростає у параною, психічні розлади, з якими  дуже важко впоратись. Це як наркоманія або алкоголізм – самому не впоратись.

Невже позбавлення тих зайвих кілограмів так дорого коштують? Звичайно, вигляд моделей з глянцевих обкладинок журналів викликають у багатьох шалений захват. Та ж подивіться любі дівчата на інший бік медалі. Там страждають і помирають люди від тілесного виснаження. І в правду кажуть, що краса потребує жертв. Але якщо ціною краси є життя, чи варто?