Чорне море – брудне море

Чорне море

Море…сміття, хімічних речовин та бруду!

Чорне мореНе потрібно наводити факти унікальності Криму. Він був і залишається найбільш курортним місцем України, який приймає гостей у різні пори року. Та найгарячішою, та найприбутковішою порою є літо, яке уже не за горами. Але ж люди приїздять в цей край не лише відпочивати, а й покращити стан свого здоров’я. Чи може Чорне море подарувати відпочивальникам чисту воду? Може, так каже нам реклама. Але що відбувається у солоній воді насправді?

До проблеми забруднення Чорного моря ставляться з меншою настороженістю, ніж до забруднення питної води. А забруднення морів досягло уже катастрофічних розмірів. Жителька Чорноморського узбережжя Валерія знає про цей куточок те, чого не знають відпочивальники. За її словами, як тільки вода починає прогріватися, з’являється проблема. «На міських пляжах не купаюся ніколи, тому що вода не омивається, а крім цього ще сміття, яке плаває поруч», – так пані Валерія висловилася про відпочинок на березі моря. Основним забрудником Чорного моря є морський транспорт, особливо той, що перевозить нафту та нафтопродукти. Часто, навіть неозброєним оком, на поверхні прибережної води можна помітити шар нафти, який переливається різними кольорами на сонці. Найжахливішим є те, що нафтове забруднення ще надовго зберігається у воді, переноситься на великі відстані з місця розливу. Та це не єдина шкідлива речовина, яка потрапляє до води курортних міст. Люди, котрі не розуміють свого шкідливого вчинку зливають у море брудні промислові і побутові відходи. Різні хімікати, що ними були оброблені поля, стоками потрапляють до річок, які потім впадають у море. І всі ці хімічні сполуки існують у воді разом із тваринами та рослинами, на додачу ще й люди «оздоровлюються» в них. Крім негативної дії на людей, забруднення води шкодить морському світові: гине велика кількість рослин та тварин, що знаходяться у водоймищі.

Проблемою забруднення морського середовища Чорного моря Україна занепокоїлась ще 1992 року, коли іншими державами було прийнято «Конвенцію про захист Чорного моря від забруднення». Україна ж підписала цей документ у 1994 році, коли він і набув чинності. У цій Конвенції прописані способи скорочення і запобігання різноманітних забруднень Чорного моря.

З метою охорони від забруднення проводиться безліч профілактичних заходів. Серед усіх варто виділити розробку схем комплексного використання та охорони вод, екологічну експертизу проектів будівництва і реконструкції об’єктів, що впливають на стан води, контроль за скидом стічних вод та стоком водних об’єктів.