Чому нам важко сказати «Кохаю»?

«Кохаю» – таке красиве й ніжне українське слово.  Чому нам часто буває так складно його промовити близькій і дійсно коханій нами людині? З власного досвіду можу сказати, на то є багато причин. Спробуємо розібратись. Чи то пак поділитись досвідом і спостереженнями, розповідями з життя друзів, наших половинок (теперішніх чи колишніх), можливо навіть батьків.

Причина перша. Найперше, людина може бажати перевірити часом, чи дійсно вона відчуває таке серйозне і тривале почуття. А відповідно, не хоче видатись легковажною перед своєю обранницею чи обранником. Тож якщо Вам не кажуть «кохаю» на другому тижні знайомства, та навіть через місяць, приводів для паніки ще немає . Інстинкти, захоплення, зовнішня симпатія, пристрасть – що завгодно, але кохання через тиждень знайомства не з’являється! Тому давайте зачекаємо, понасолоджуємося романтичними зустрічами і самим чеканням. Очікування теж доволі приємна штука, адже чим довше чогось прагнеш, тим жаданіше воно при отриманні, чи не так?

Причина друга. У людини міг бути негативний досвід з цим пов’язаний. Можливо він чи вона колись освідчились в коханні першими і не почули того у відповідь, а самі дійсно щиро кохали, і то врізалося їм гострим лезом в серце на все життя, і пообіцяли собі нізащо більше першими не казати ті слова! Тут уже потрібна твоя допомога. В такому випадку можливо хай краще вони прозвучать першими від тебе? В певній ситуації жартома (якщо на серйозне промовлення ти не готова/-ий). Коли наприклад, хтось з вас щось втне нерозумне чи скаже невпопад або в докір, а інший йому: «І я тебе теж  дуже…!»

Причина третя. Людина елементарно може соромитись, побоюватись. Коли справді кохаєш – буває дуже важко видавити із себе слово «Кохаю» чи «Люблю». Адже поряд людина, від якої і серце б’ється швидше, і дихання змінюється і голос часом тремтить. Навіть якщо ви разом уже не перший місяць, і ніби-то жодному збентеженню немає вже місця серед вас, все одно серйозно промовити ці слова буває складно, хоча ой-як хочется! Ні в якому разі не змушуй свою половинку говорити тобі те, що ти хочеш почути. Ти ж не з папугою будуєш відносини врешті-решт. Просто намагайся так себе поводити, щоб їй чи йому хотілось сказати ці слова, щоб тримати їх в собі не було сили. Хай на емоціях, хай в ейфорії, але сказані раз, вони вже не будуть тими забороненими фразами, на які сам собі поставив табу.

Ніжність, турбота, дбайливість, обійми, розуміння, підтримка. Це все головні прояви того самого слова, яке всім нам хочеться почути від своєї половинки. Тож можливо і не в словах справа? Можливо, не варто на них зациклюватись, адже важливо, як людина до тебе ставиться. А всі ці фрази-кліше – лише ярлики, що накладають на почуття вимоги і претензії. Тож кохаймо і кохаймося, бо нас (українців) має бути більше! ;)

Па-па, щиро ваша Марліта.

 • Iggy

  “але кохання через тиждень знайомства не з’являється! ”
  Марліта, ти не віриш у кохання з першого погляду?)

 • Марліта

  Ні, не вірю. І Вам не раджу :) що швидко спалахує – так само швидко згасає. Приязнь може виникнути з першого погляду. Симпатія до зовнішності. Але через тиждень-місяць Ви можете зрозуміти, що не можете прокидатися і засинати поряд з цією людиною щодня. Підлість і багато ін.речей з першого погляду не помітні. А кохати таке ІМХО неможливо.

 • Iggy, а ти хоч сказати, що воно існує? :)

 • Dianka

  так! Існує) ВІН закохався у неї з першого погляду. Вони і досі разом, святкують 20-ту річницю)

 • Dianka, закохуватися у зовнішній вигляд, як вже й казала вище Марліта не є дуже добрим, бо потім можна сильно розчаруватися. а ось те, що у людей складається усе добре дуже велика рідкість, але, як на мене, то кохання до них прийшло пізніше, аніж перший погляд…

 • Dianka

  Vovanada, я вважаю, що кохання (перші симптоми, прояви) починається з чогось такого маленького, як погляд, а тоді вже переростає або ж згасає. Якщо б ВІН не побачив ЇЇ і не шукав рік можливості познайомитись, то б не було ніякого кохання. Але ж оцей перший погляд дав початок такій довгій і хорошій історії :-) З нього все почалось)

 • NicKeLas

  Пробачте, але моя думка така: кохання з першого погляду(тобто закохуваність у привабливу зовнішність) – як лотерея. Пізніше стосунки або укріплюються, або приходить розуміння, що зовнішність оманлива, та вже й не така, якою була в першу зустріч.
  Тому так само можна говорити про любов з першого слова чи дотику)

 • Dianka

  NicKeLas, цілком з тобою погоджуюсь :-)
  Я “за” існування кохання з першого погляду, але от що з того вийде…

 • Marlita

  Підтримую точку зору Vovanada :)
  Dianka, “Якщо б ВІН не побачив ЇЇ і не шукав рік можливості познайомитись, то б не було ніякого кохання.” – тобто ти визнаєш, що кохання прийшло таки після, потім, пізніше? ;)
  А взагалі, здається накльовується нова тема =)

 • Катерина

  я вважаю, що то є тупо – освічуватись в коханні через пару тижнів стосунків! нє, таке, звісно, буває, що люди закохуються ледь не з першого погляду, але в край рідко. тому краще з такими серьйозними заявами зачекати. про себе можу сказати, що в жодних стосунках із хлопцями я такими словами не розкидувалась (хлопчиків то іноді ображало). сказала тільки одному. і ось уже два роки, по кілька разів на день, йому не втомлююсь це повторювати…

 • Тепер переконана, що варто мовчати про почуття… Вони можуть минути за тиждень-другий, а слід залишається….

 • Тарас

  Не варто мовчати, коли впевнений в своїх почуттях і почуттях людини до тебе.

 • згодна, але перш ніж зважуєшся на такий крок, треба зважити усі “за” і “проти”. Стан закоханості не плутати і з коханням! Хоча замість фрази “займатись сексом” часто кажуть “займатись коханням”. Я вам про це кажу. Не травіть душу комусь і самим собі. Не ти вирішуєш чи це любов, і не він…і ніхто того не знає. Знає лише один – ЧАС….

 • Dianka

  Marlita, загалом це питання спірне і неоднозначне) я знаю людину, яка з першого погляду знала, що кохає (не закоханий, а кохає) її і чекав на її взаємність. Дочекався)
  Водночас знаю багато прикладів, коли кохання не приходить і через кілька років у серця пари.
  Я тільки хотіла сказати, що на мою думку (це особисто моя віра), що все ж таки рідко, але ІСНУЄ кохання з першого погляду і до кінця життя :-)

 • Marlita

  Dianka, була би щиро рада, якби то дійсно було істиною і траплялось частіше. Якби люди бачили свою справжню половинку з першого погляду, одразу її визначали і вже ніколи не відпускали і жили разом довго і щасливо =) Хеппі енд ;) Дякую всім за коментарі =)

 • Marlita

  Sautumn, не погоджуся з вами, що треба мовчати про почуття. Адже ніколи не знаєш, скільки ще це триватиме (як і саме життя), тому варто дарувати радість сьогодні близькій людині. І напевно різниця між “займатись сексом” і “займатись коханням” таки розставляє все на свої місця у нашій дискусії =)
  Відчуваєте останнє – говоріть слова кохання! ;))