Чому ми бачимо веселку?

веселка

веселкаЗдавна люди вважали, що веселка – то є послання від Бога. Таким чином, він давав знак про те, що повинні відбутися якісь добрі події. Але вчені виникнення веселки ніколи не пов’язували з релігією.

Першим, хто ретельно, але не зовсім вірно, описав таке явище, як веселка, був англійський філософ Роджер Бекон (13 століття). Він вважав, що веселка є суб’єктивним явищем, і люди бачать її через вологість у очах.

У 17 столітті французький математик та філософ Рене Декарт також  розробив теорію виникнення веселки. Більш точну теорію запропонував  англійській астроном Джордж Ері у 1836 році.

Виникнення веселки пов’язано з тим, що сонячні промені, які проходять через краплі туману або дощу, змінюють напрямок свого руху. А краплі по-різному  відбивають світло. Тому ми бачимо різнокольорову дугу.

Якщо ми спостерігаємо веселку з низької точки, то ми бачимо дугу. Чим вища точка зору, тим повнішу веселку ми можемо бачити. Ми можемо побачити веселку у вигляді кола, якщо будемо дивитися на неї з літака або з гори.

Треба відзначити, що послідовність кольорів у сонячному спектрі точно така ж, як у веселки. Зазвичай, з зовнішнього краю ми бачимо червоний колір, а внутрішній край веселки завжди фіолетовий.

P.S. Если вам интересна авиационная тематика и самолеты, тогда наш портал Авиация Украины вам обязательно понравится, здесь есть последние новости авиации, а также истории авиаторов и многое другое.