Чому люди займаються сексом?

А й справді, для чого?  Невже тільки продовження роду і фізіологія в чистому вигляді змушують людину вступати в інтимні стосунки?

Колись дослідники вирішили класифікувати всі мотиви сексу. Одвічне бажання все звести в таблиці, графіки і системи. Людина – істота багатогранна, складна і зовсім не вивчена. Якщо з анатомією більш-менш розібралися, то у фізіології та психології поведінки маса білих плям.

З тваринами все зрозуміло – необхідне потомство, біологічне завдання розмноження. Коли весна на дворі, прокидається фізіологія. А фізіологічна тяга до чуттєвих насолод притаманна у повній мірі і людині.

Класика жанру – спроба подолати психологічну самотність, секс заради пошуку своєї любові. Ось так час перевернуло все з ніг на голову. Ще століття тому все було навпаки – спочатку шукали пару, довго і красиво залицялись. І тільки після укладення шлюбу вступали в інтимні відносини. При всьому цьому шлюби були міцними і тривалими. Розлучення – вкрай рідкісними. Про сексуальну сумісність подружжя мова не йшла.

Секс як самоствердження. Частина читачів зможуть впізнати себе в цьому прикладі. В даному випадку для людини важлива соціальна самооцінка. Як підтвердження цього самоствердження – десятки кинутих партнерів по ліжку. Донжуани і німфоманки – з цього списку. Свого роду компенсація відсутніх форм діяльності. У цьому мотиві до сексу причина одна. Людина хоче довести всьому світу (перш за все, собі коханому) власну унікальність і переваги. Перемоги в сексуальному плані для такий людей важливіші ніж успіхи у всіх інших сферах діяльності.

Цікавість. Цей мотив сексуальної поведінки притаманний не тільки молодим. І вже достатньо зрілі люди шукають пригод на стороні. Секс як пізнання світу, як розкриття філософії людей. Глибокий і тривалий процес, активний аналіз. Іноді через секс людина пізнає себе, власне Я.

Холодний розрахунок. Меркантильний мотив. Досягнення матеріальних вигод через секс. Цинічно і бездушно. Той же шлюб за розрахунком. Ті ж сексуальні відносини зі спонсором, начальником або іншою особою, від якої залежать матеріальні цілі. Буває й таке, що важко судити таких людей, бо життя розпоряджається з кожним по-різному.

Звичка. Подружні обов’язки, як у тому анекдоті, тільки тут реальність. Такий секс переважно без емоцій або зі знаком мінус. Начебто секс, ніби так він називався… Знову стелі не побілені. А завтра рано вставати… І про кого вона думає, коли я тут стараюсь…

Список можна продовжувати, описуючи нюанси і подробиці. У кожного з цих мотивів є психологічна, людська природа. Природа міжособистісних відносин. Осуджувати когось справа невдячна і непотрібна. Кожен сам господар свого життя, свого сексуального надбання.

Займайтесь коханням, а не сексом! Правильний вибір – запорука щастя в будь-якій справі.

Частная усадьба “Алеся” – базы отдыха, санаторий шацкие озера, база отдыха. О вашем отдыхе позаботяться.