Червона королева

Регіна Барська

Регіна БарськаДостатньо цікавий російсько-український серіал про «зброю Кремля» – манекенницю Регіну Збарську (у фільмі її звуть Регіна Барська). Його засновано на реальних подіях 50-70 років і показують життя системи Радянського Союзу із середини.

Перш за все – це, звісно ж, її величність Регіна, названа при народженні Зоєю. Страшне, наче фільм жаху, але, на жаль, типове для багатьох вихідців з радянських селищ, дитинство. Сильне потрясіння і відчай кинули її на зустріч з найбільшою мрією – столичним життям.

Наступні декілька років ми спостерігаємо за неймовірно цікавим періодом з життя Регіни – її жага до навчання, сила духу, скромність, невпинний ріст як особистості, веселі і сумні події, кохання, зворушливі стосунки з її старенькою подругою. Весь світ підніс її на п’єдестал, вона багато чого досягла завдяки своїй наполегливій праці, для неї навіть з‘явились невеличкі виключення з суворих правил тогочасного політичного режиму. Вона була бажаною чоловіками, коханою дружиною, а жінки заздрили їй і хотіли бути схожими.

На превеликий жаль, її ж краса стала її залежністю. Вона поставила на фізичну прибавливість все. Психотропні речовини, втрата ще однієї дитини, втеча чоловіка, смерть колишнього коханця, який дуже її любив і підтримував – всі ці удари долі стали переломними і змусили її стрімко котитися знову вниз, але цього разу вже до пустоти, божевілля і трагічної загибелі.

Життя Регіни перепадає на час радянського режиму залізної завіси, політичної диктатури. Ті часи жорстоко ділили людей на сильних і слабих духом. Багатьох перемололо у жорнах тиску, несправедливості, страху, неможливості реалізуватись. Серіал дає зазирнути в побутові деталі далеких 60-х, як ото виїзд за кордон, розподілення після навчання по Союзу, аборт, виїзд «на картошку», загальні зібрання і суспільні засудження, вистригання шматків волосся на вулиці бравими патрульними, свята, життя творчих людей, допити у КДБ і багато чого іншого, про що народжені в 90х і 2000х прочитали лише у підручниках.