Чай мате

Не так давно я взнав про чай мате, але після того, як спробував його він мені дуже припав до смаку.

Взагалі, чай мате дуже популярний у Південній Америці, у нас ж він ще не набув гідної популярності, хоча й є загальнодоступним.
чай мате

У чому ж полягає користь чаю мате?

Мате являє собою неповторний набір поживних речовин, які так потрібні нашому організму. Також він швидко втамовує голод та надає бадьорості, що так важливо для студента, який живе у гуртожитку.

Де дістати чай мате?

Для приготування потрібно власне заварка, калабас, у якому ви будете заварювати, та бомбіла, через яку ви будете пити. Це все можна придбати у чайних магазинах, великих супермаркетах та інтернет-магазинах. Якщо брати самий економний варіант, то у нас вийде набір калабас – 110 грн., бомбіла – 35 грн. та 500г чаю за 40 грн.

Приготування

У калабас засипається 2-3 чайні ложки заварки, а потім заливають теплою водою(70-80 градусів), а потім дають настоятися 4 хв. Обов’язково треба пам’ятати, що не потрібно заливати кип’яток, бо тоді він втратить свої смакові(стане гірким) та лікувальні якості.
чай мате. приготування

Також варто сказати, що мате діє м’якіше, аніж кофеїн, а також він позбавлений недоліків, які існують при вживанні останнього.

Такий набір буде хорошим подарунком комусь на ДН або ж самому собі. Чай допомагає розслабитися та не дасть заснути під час довгих ночей навчання.

 • цікаво… багато чула, все вище перераховане знаю, але жодного разу не пробувала. Може хтось запросить на мате? буду рада)))

 • Тарас

  Захотілось спробувати!

 • Дуже цікаво, і, мабуть, і справді корисно. Але, нажаль, не всім студентам по кишені. А як подарунок – було б непогано)

 • Дорогувасто щось
  А який він на смак? Чимось відрізняється від звичайного чаю ?

 • Панченко, чай має гіркуватий смак. Ну і він явно на любителя. деяким дуже подобається, а інші одразу відхрещуються :)

 • RoS

  Там є декілька сортів мате…
  я сам десь рік назад попробував – тепер весь час купую.
  Забув що таке простий чай
  :)

 • В мене на роботі повно люду п’є мате. І не у всіх є балабас, в горнятках корпоративних заварюють. )))

 • Troyan

  …ще одне, чай можна заварювати до 6-ти разів одну й ту саму заварку. Лише не забувати про температуру – 70-80 градусів
  =)

 • Dyak, але всерівно з калабсу прикольніше :)

  Troyan, за температуру згадував, а ось за повторне використання забув :)

 • Катерина

  Я дуже люблю мате! От тільки мене хвилює питання якості – якщо це, наприклад, Грінфілд, то мате цієї марки так само корисний і має всі перераховані автором статті якості?
  Важливе зауваження щодо температури води. Але ж звичайний чай також не можна заварювати окропом, якщо я не помиляюсь. Залити заварку водичкою з чайника, що закипів 20 секунд тому – дуже поширена помилка, яку я я також повторюю дуже часто)) треба себе контролювати і вчасно ввмикати свідомість)) а це буває важкувато…

 • unknown_author

  Прикольно! Треба буде спробувати!=)