Засновник біржі MtGox хотів відкрити біткоин-кафе

MtGox

MtGox Пройшли два місяці після краху MtGox, в недавньому минулому – найбільшої біткоин біржі планети. MtGox втратила зі своїх рахунків півмільярда доларів, що належать клієнтам. Видання The Wall Street Journal спробувало детальніше розібратися, що є особою засновника біржі – французом Марком Карпелеса.

Коментарі Карпелеса в соцсетях і блогах, а також численні інтерв’ю, проведені з людьми, близькими до біржі, створюють враження, що глава MtGox – гік, заклопотаний швидше аніме і колекційними картками, ніж розвитком своєї компанії.

Все виглядає так, ніби Карпелес просто не упорався з роллю, що звалилася на нього. Адже він став людиною, що несе відповідальність за різке зростання курсу біткоина, а його компанія стала центральною в нових економічних умовах.

На початку 2013 року біткоин коштував $13 за одиницю, а купити щось за криптовалюту було скрутно. Вже в квітні курс підріс. Один норвезький студент, наприклад, виявив, що забув на одному зі своїх біткоин рахунків велику суму в криптовалюті. На той момент її вартість дозволяла купити в Осло трикімнатну квартиру. До листопада курс виріс до $1200, а кількість користувачів MtGox складала 1 млн чоловік.

У момент піку штат MtGox складався з 40 співробітників, але сам Карпелес нерідко присвячував себе мікроменеджменту: замовляв в офіс воду і займався упаковкою посилок для Fedex. Біржа на той момент зазнавала гострі проблеми з виведенням засобів: швидкість операцій падала, невдоволення користувачів росло, а між MtGox і її операційним банком Mizuho зростала напруга.

На початку 2014 року Карпелес проводив час, сидячи в офісі MtGox і переглядаючи серіал “Breaking Bad” і аніме. Крім того, глава біржі скаржився, що швидко товстішає. В цей час MtGox гостро були потрібні нові банки-партнери і налагодження операцій. Крім того, Карпелес серйозно роздумував про відкриття недалеко від MtGox біткоин кафе. Він навіть консультувався з французькими баристами і шеф-кухарями на предмет меню майбутнього закладу.

Джерела, знайомі з ситуацією усередині MtGox розповіли, що кількість зустрічей Карпелеса із приводу біткоин кафе перевищувало кількість контактів для пошуку банків і ведення насущних справ компанії.

Коли на початку лютого MtGox заявила про призупинення виведення засобів, співробітники компанії абсолютно не розуміли проблем бізнесу. Карпелес відреагував тільки 21 лютого, визнавши, що біржа випробовує технічні складнощі, а вже 25 числа компанія закрилася остаточно.

P.S. Как уже было правильно сказано в статье, сейчас популярность Биткоина растет достаточно серьезно. Купить биткоинов хотят не только инвесторы, расширяющие свой портфель, им заинтересовались простые онлайн манимейкеры и многие другие люди.