Бути людиною!

Дивні прийшли часи, чи може все так і було? Мова про людей, про те, що їх не так багато як здається, а точніше їх досить мало якщо добре придивитись. Здавалося б нас багато, хоч і меншає з кожним роком, але все ж… Але, як виявляється серед нас малувато людей. Мова не про двоногих, що вміють розмовляти і вільно використовувати блага цивілізації, мова про тих, хто залишається небайдужим до проблем інших.

В чому полягає відмінність між Людьми і людьми?

Виявляється людяність криється у вмінні і ставити проблеми інших вище власних проблем; в чистій доброті, яка не вимагає ніякої винагороди чи навіть подяки, яка часто є невигідною і невдячною; в толерантності до тих хто часто на неї не заслуговує; в терпимості, і вірі щось краще, в триманні можна сказати зубами за ті запльовані людські цінності, які і тримають людину на світі людиною а не скотиною і сволотою.

Людиною виявляється бути важко… А чому? Чому жити за правдою важко?

Бо це виявляється в наш час страшно і невигідно! Невигідно, бо все і вся оцінене і переоцінене і, коли ви допомагаєте іншим, виявляється ви даруєте їм гроші, котрі в іншому випадку ці інші мусили б витрачати. В замін альтруїзму людина отримує максимум десяту частину від того що виконала, при цьому щиро відмовляючись і ніяковіючи перед “могоричем”, а частіше, далі дякую, плата за допомогу не йде. І це нормально! Це авжеж смішно, але це якраз і є нормою для людини, тої яка не рятує свій зад за спинами, і не гріє руки на праці інших. І ця норма дорого обходиться…

Страшно бути людиною, бо на твою людяність реагують як на щось неймовірне, і часто безглузде, але найгірше те, що знаходяться виродки, котрі умудряються допомогу людей перетворити у власну вигоду, при цьому не забувши принизити. А ще страшно, бо нинішнє ЗМІйство вдовбує в голови молоді, що не на є скотські цінності, живучи за якими про людяність краще мовчати, бо це не те щоб не модно, це тупо, це лоховство, це… ну загалом це те чого робити не варто в стаді собі подібних скотів.

Нас пічкають фільмами катастрофами, про те як людство миттєво вимирає і залишаються лише одиниці, що намагаються вижити в пост-апокаліптичному світі, але якщо подивитись на життя з іншої, реальної точки зору, то починаєш розуміти, що цей апокаліпсис вже тут і вільно хбродить серед натовпу людей вибиваючи з його рядів слабкіших – тих хто не зміг залишитись людиною, тих хто цього злякався, тих хто навіть не зрозумів як це… От тільки на відмінну від фільму де “враз людей поменшало” і на цьому хепі енд, в житті на місце людей прийшли ті кому наплювати на все те що не стосується них самих. Це вже можна сказати сюжет з фільму про зомбі, де всі гризуться між собою і з великою жадобою накидаються на людей. А хіба не так?

Дуже чорно написано?

Ви часто поступаєтесь місцем в громадському транспорті? І як на вас дивляться? Можу сказати що не часто, і можу сказати що дивляться поглядом типу “ну якого ти о це ліпиш?” бо самим встати в лом, а коли хтось поступився місцем то вже не так. Перебільшення? Ні ні, ви зараз можете в коментах написати “я поступаюсь!”, “та а я взагалі по заду автобуса біжу, аби в салоні більше місця було!” Але в реалі більшість із вас цього не робить.

Думаю проблема відома, а от як з цим всім боротись? Як залишатись людиною, а не котитись по сходинкам егоїзму та самодурства?

Відповідь проста – зціпивши зуби, вишкіривши саркастичну посмішку впевнено дивитись в перед на вершину людських цінностей яку збираєтесь подолати з мішком обов’язків на спині, які потрібно виконувати будучи людиною, при цьому розгрібаючи все те, що дарує нам життя. Двома словами – майже ніяк. Майже, тому, що статистика завжди залишає якийсь відсоток тих, хто не зламався і не скотився на дно.

Проте, як показує досвід, для початку потрібно окунутись з головою в усе те що формує наш світ таким яким він є на сьогодні, тобто зрозуміти до дрібниць чому, як, навіщо і для чого все відбувається так як відбувається ну і зрозуміти, що нічого не відбувається просто так. Далі, якщо ви заглибитесь достатньо, щоб зрозуміти більшість того що було, є, і буде, і щоб потім десь так пів року паритись над питанням “і шо тепер?” вам потрібно буде визначитись що, як, навіщо і для чого робити далі – починати гребти під себе, чи розгрібати. В останньому вам допоможе чорний гумор, вміння бачити красу там де її не помічають, реальна оцінка своїх сил і бажання весь час вдосконалюватись, ну ще бажано бути скромним, чесним, добрим, терплячим… Просто кажучи самогубцем сповільненої дії, який проте вірить, що наган дасть осічку.

Авжеж, важко сказати, що саме тримає людей людьми – але повірте, з позиції людини, з позиції правди, навіть жорстокі вчинки мають виправдання. Будьте людьми, помічайте людей, поважайте їх і допомагайте їм ними залишатись.