Брати Капранови ладнають „Запорожця” для подорожі на Форум видавців

Зелений „Запорожець”-кабріолет вже встиг стати візитівкою львівського Форуму видавців. Брати Капранови обирають найдемократичніший спосіб презентації своїх книжок – на капоті машини, просто неба, на вулиці книжкової столиці України – славетного Львова.

Вдосконалення абсолютно необхідно, як письменникам, так і техніці, – кажуть брати. – Наш „Запорожець”, наприклад, поліпшив систему охолодження і тепер не боїться спеки. А ми поліпшили свою книжку „Кобзар 2000”, написавши до неї чотири найновіші розділи. З 2001 року „Кобзар 2000” витримав вже п’ять перевидань, 2008-го окремою книжкою вийшли „Нові розділи” до нього, і от тепер ми вирішили зібрати все це під однією обкладинкою, а щоб це не стало банальним перевиданням, додали в подарунок читачам чотири історії, величеньких, що й самі по собі потягнули б на окрему книжку. В результаті вийшло майже дев’ятсот сторінок – навіть не очікували, що це буде така „цеглина”. Але українська містика – тема невичерпна, що тут дивуватися.

Попри такий солідний об’єм, брати Капранови обіцяють, що книжка не вдарить по кишені покупців.

Ми завинили перед львів’янами, не приїхавши на минулорічну виставку. І тепер мусимо реабілітуватися. Саме тому для гостей Форуму робимо спеціальну акцію – протягом усіх чотирьох днів кожен зможе придбати „Кобзаря 2000” з новими та найновішими розділами лише за 50 гривень. Плюс (за бажання) отримати два автографи від авторів. Майже 900 сторінок у твердій палітурці – погодьтеся, що це непогана пропозиція.

Чотири дні зранку до вечора нон-стоп автограф-сесія – такий режим обрали для себе письменники на Форумі видавців. Втім, це не вперше – за досвідом братів, презентуючи у Львові нову книжку, вони зазвичай підписують 1000-1200 примірників. Це непоганий старт.

За це ми і любимо Львів та львів’ян. Звідси повертаєшся натхненний, впевнений, що твоя творчість потрібна. Львів’яни є дуже вимогливими читачами, але якщо їм сподобатися, вони вміють похвалити. А що потрібно митцеві окрім похвали?

Кобзар 2000” не перевидавався з 2005 року і читачі вже давно запитують, де його можна придбати, адже резонанс від книжки поширюється хвилями. Але й ті, хто має вдома „Кобзаря 2000” та „Нові розділи” не будуть розчаровані – нове видання, оформлене чудовим художником з Дніпропетровська Олександром Костенком, стане окрасою домашньої бібліотеки або чудовим подарунком друзям. А чотири найновіші розділи потішать серця прихильників творчості Капранових.

Ми не вигадуємо сюжетів та героїв, а швидше збираємо їх. От і серед нових розділів є історія про потерчат, яка народилася у очаківському дитячому будинку, де працювала наша мама. Всиновлювачі-італійці, страшні розповіді про долю українських дітей за кордоном, і одночасно традиційна українська чортівня – у такому інформаційному борщі варяться не тільки мешканці Очакова. А чоловік-перелесник, який з того світу не відпускає свою дружину і мститься її коханцеві? Таке трапляється у Очакові, Львові, Полтаві та Києві – скрізь, де живуть українці. Розділ про попа-покутника присвячено Юркові Покальчуку, це реальний випадок, від якого мороз поза шкірою іде. Ну а на десерт, для аматорів жіночої краси та психології кохання ми пропонуємо розповідь про суперництво двох спортсменок-фехтувальниць. Суперництво, яке відбувається не тільки на доріжці, але й у особистому житті, і у потойбічній сфері. Перші читачі й читачки відзначають високий чуттєвий заряд цієї історії. А нас на неї надихнули перемоги жіночої збірної України з шаблі і особливо її лідерки, нашої землячки Ольги Харлан. Так що запевняємо – прихильники не будуть розчаровані, а ті, хто не знайомий з нашою творчістю, отримають чудову можливість оцінити її.

Так само, як і у першому виданні, книжки поділено на дві частини: чоловічу „Hard” та жіночу „Soft”. Книжка відкривається з двох боків – і читач сам може обрати, з якої частини почати, хоч жінки, як твердить практика, завжди починають з чоловічої половини.

Отже, поки що друкарі працюють над виданням, „Запорожець” проходить прискіпливий техогляд, а брати Капранови готуються їхати на Форум видавців, щоб протягом чотирьох днів підписувати новинку – 870-сторінковий „Кобзар 2000”, до якого увійшли також нові та найновіші розділи.

До зустрічі у Львові!

Довідка:

«Форум видавців у Львові» має статус Національного. Це найбільший книжковий ярмарок та літературний фестиваль в Україні та один з найбільших у Східній Європі. Журналісти називають його найбільшим ярмарком української книги в світі, а також найважливішою щорічною культурною подією в Україні.
Крім українських, представлені книги з Росії, Польщі, Австрії, Франції, Литви, Німеччини, Ізраїлю.

17 Міжнародний «Форум видавців у Львові» відбудеться 15-19 вересня 2010 р.