Бозон Хігса: припущення стає реальністю?

Бозон Хігса

Бозон ХігсаДослідники Великого адронного коллайдера (Женева) повідомляють про те, що дослідники елементарних частинок можливо близько підійшли до найбажанішої відзнаки – нагороди бозона Хігса.

Слід нагадати, що ще в минулому столітті вчені передбачили існування у світі елементарної частинки (бозон Хігса), відповідальної за володіння матерії масою.

Спеціальні досліди у ВАК лише розігріли хвилювання серед науковців, та зробили тільки натяк на існування цієї таємничої частинки. Але більшість згодна, що сьогодні не достатньо даних, щоб заявляти про нові відкриття.

Доведення існування бозона Хігса може стати найбільшим відкриттям за останні 60 років. Вона зможе допомогти вченим краще зрозуміти будову Всесвіту. Існування цієї субатомної частинки ще не довели у лабораторії, і вона залишається лише теорією.

Припущення про те, що саме ця частинка є відповідальною за масу матерії, було висловлене у 1964 році групою фізиків, серед яких був Пітер Хігс. Її вважають останнім елементом, відсутнім у Стандартній моделі (теорія взаємодії між елементарними частками).