“Благодійні внески” та курси робітничих професій

Чи знаємо ми свої права? чи користуємося ними? чому нас так легко ошукати?

Уже 2 місяці пройшло після початку навчального року! колишні абітурієнти тепер  студенти! Вони навчаються і  для них це цікавий, новий, безтурботний період у житті!

Та чи такий він безтурботний для їх батьків? Адже їх ще чекають “благодійні внески”, курси робітничих професій та багато іншого.  Так, так “благодійні внески”, які вони МУСЯТЬ сплатити!

Мені стало цікаво чи дійсно вимагають з батьків сплату “благодійних внесків” та які ще маніпуляції проводяться.

І тепер мені хочеться поділитися інформацією про це, щоб майбутні студенти знали, куди вони вступають та що їх очікує! Цього року я всупила до Харківського торговельно-економічного коледжу Київського національного університету на бюджетну форму навчання.

Коли ви дізнаєтесь, що вступили до цього  коледжу, та приїдете, щоб востаннє вирішити усі питання, вам підсунуть папірець із сумою, яку ви повинні! сплатити. Цю суму вони називають “благодійним внеском”! цього року вона складала 1500 гривень на рік!

Про сплату вам будуть нагадувати щодня, а також будуть лякати, що через несплату можуть і відрахувати. Також ви дізнаєтесь, що у цьому коледжі існує форма! коштує вона 400 гривень! щодо якості, то немає ніякої якості, уже після першого тижня у вас обов`язково щось трапиться з формою.

У коледжі ви ПОВИННІ закінчити курс робітничих професій, які коштують 550-650 гривень за 5-6 місяців відповідно! І  нікого не хвилює чи вони тобі потрібні чи ні – повинен!

Усе це дуже здивувало мене, бо окрім цього ви будете здавати гроші ще на свята (подарунок коледжу) і не по 5 гривень!
Я вирішила поздвонити в Міністерство освіти і науки України, щоб мені дали відповіді на запитання, тому що у коледжі цього ніхто не міг зробити! Мої здогадки підтвердились… Не мають права нас змушувати сплачувати “благодійний внесок”. Коли з цією інфоормацією я прийшла в деканат, то мене відразу відвели до директора!

Як виявилось, я не мала права дзвонити до Міністерства, бо я не повинна заплямовувати бездоганну репутацію цього коледжу. Саме це я почула у кабітені директора.

Я пояснила, що знаю свої права, знаю, що повинна робити, а що ні! Сказала, що вони не мають права змушувати платити і закінчувати курси робітничих професій. Мені ж запропонували знижку. А як же інші студенти, які заплатили повну вартість?  Що це за розподіл такий? Ні, мене це не влаштовує.

Багато бруду у словах, некоректна поведінка директора коледжа здивували мене!
Деякі так звані “викладачі” просто не поважають студентів, не знають культури спілкування.

Ось, що відбувається в даному закладі! Цим я хотіла поділитись з майбутніми абітурієнтами та їх батьками, щоб вони були озброєні інформацією! Не бійтесь захищати себе і свої права! Кожен заслуговує на відповідь!