Black Books – британська ситуаційна комедія

Сьогодні я розпочинаю серію постів під кодовою назвою «Серіаломанія», в яких буду переважно радити вам різноманітні серіали до перегляду із власного досвіду.

Black Books (Книгарня Блека) – це ситуаційна британська комедія, яка налічує три сезони по 6 серій. Події розвиваються у Лондоні в одному книжному магазині, власник якого не бажає продавати книги і ненавидить усіх своїх покупців, адже через них прийдеться знову замовляти книги.

У серіалі три персонажа: Мені, Бернард і Френ.

Black Books - Бернард, Мені, Френ

Бернард – власник книгарні, який тільки те й робить, що п’є, палить та ледарює.

Мені хоча й незграбний, але знає як продати книги та догодити покупцю, за що інколи й дістає від Бернарда.

Френ – часто приходить випити вина із Бернардом та Мені, хоча в одній із серії пробували кинути з допомогою йоги…

Спочатку на дверях висіла табличка на якій з обох сторін було написано «зачинено», що й реалізувалося в одній із серій, де вони вирішили поставити сигналізацію.

– Тобто у нас система безпеки, яка нікого не впускає і не випускає?
– Так.
– Включаючи нас?
– Так! Ми звикнемо.

Невдовзі після того її змінили на аналогічну, але з двохстороннім надписом «відчинено».

Але не все так погано у цій книгарні! Мені інколи організовує книжкові виставки, а після однієї з них Бернард написав дитячу книгу, де «академік, який пережив сталінські гоніння, у своїй свідомості регулярно повертається в минуле, і його дочка, в якої гіркий багаторічний шлюб руйнується на очах, і журналіст, що розслідує справу академіка, через підозру того в тому, що той ніколи не був у Росії . Тим часом журналіст стає одержимим його дочкою, і жертвує свою кар’єру, ставши лінзошліфувальником в Омську», бо вважає, що діти мають знати правду(О_о). Також у літню пору до ваших послух книги із холодильника.

Деякі цитати:

«Це і є життя! Ми страждаємо, надривається, вмираємо, от і все»

«Знаєш, зарплата не дуже, зате робота складна»

«Не можна кидати трубку, якщо ти не вмерла!»

«Є тільки одна система: ставиш – програєш – займаєш – крадеш – програєш – вживаєш наркотики, – програєш – в’язниця – смерть»

Це не найсмішніші фрази, адже треба вам залишити саме цікаве! Дуже раджу вам почати дивитися серіал для підняття свого настрою.

Оцінка 8/10