Біометричні замки

Біометричні замки

Біометричні замкиБіометричні замки відомі вже багато років, але вони були занадто дороги для внутрішнього ринку (і навіть для ринку малого бізнесу). В основному їх використали в державних (і деяких інших) системах безпеки. Упродовж останніх років ціни на біометричні замки знизилися, а технологія виробництва (що використовує електроніку), покращилась. Сьогодні біометричний замок можуть дозволити собі як бізнесмени, для захисту офісу, так і прості люди.

Будь-які біометричні замки складаються з механічних деталей (наприклад, фіксувального болта). Але основне виробництво має два напрями – в одному випадку замок має сканер (для відбитків пальців) і сенсорні кнопки, в іншому використовується ключове перевизначення. Замки, що мають сенсорне (чи кнопкове) перевизначення мають перевагу в додатковій безпеці. Наприклад, після сканування ваших відбитків пальців, ви повинні будете ввести 6-значний ідентифікаційний код. Біометричні замки для житлових будинків, як правило, працюють від батареї.

Деякі особливості біометричних замків :
–    Можуть запам’ятовувати дані до 100 користувачів
–    Можна відстежувати вхід і вихід тих, хто користувався замком
–    Видавані тимчасові коди можуть працювати певну кількість часу, а потім замінюються (для збільшення безпеки)
–    Якщо замок має Bluetooth, то ви можете контролювати його за допомогою вашого домашнього Wi – Fi
–    Ви можете відкрити людині двері, використовуючи смартфон і не підходячи до дверей.

Програмне забезпечення, використовуване при виробництві замків, увесь час покращується, а ціна на замки продовжує падати. Ці типи замків дуже швидко розвиваються і в майбутньому біометричні замки стануть єдиними замками, якими ми користуватимемося.

Майте на увазі, що найбільш важливою частиною (мозком) будь-якого замку є його користувач. Завжди закривайте двері, якщо заходьте в приміщення і не забудьте правильно настроїти замок, якщо йдете або від’їжджаєте.

P.S. Чем сложнее технология, тем понятное дело сложнее и обслуживание будь то настройка или ремонт замков по сравнению с обычными дверьми. Тем не менее, если говорить о замках, здесь фактор безопасности достаточно важен.