Безвізовий режим в Європу надати, не можна чекати

У Європарламенті закликають надати Україні безвізовий режим і не чекати рішення інших питань В Європейському парламенті закликали надати Україні безвізовий режим і не чекати прийняття рішення щодо застосування в Європейському Союзі механізму припинення дії безвізового режиму з іншими країнами.

Такі заклики пролунали у вівторок в Брюсселі в Європарламенті в рамках засідання Комітету у закордонних справах під час обговорення цього питання. Доповідачем виступив депутат Яцек Саріуш-Вольський (європейські народники, Польща). Читайте також Рішення відкласти розгляд питання щодо безвізового режиму для України ще не прийнято – Томбінський Як відомо, головний доповідь з цього питання повинен бути підготовлений Комітетом у справах цивільних свобод, юстиції та внутрішніх справ. Окремі комітети можуть підготувати свою позицію. Саріуш-Вольський під час виступу заявив: «Безвізовий режим в Україні повинен бути наданий якомога швидше без будь-якої подальшої відстрочки. І під будь-який відстрочкою я також маю на увазі так званий аварійний механізм, який пов’язаний зі справою, яке має ЄС з Туреччиною ».

На його переконання, акт надання безвізового режиму повинен бути стимулом для України в подальшому проведенні необхідних реформ. «Це також повинно розглядатися громадянами України як акт підтримки. Безвізовий режим для України не повинен бути жертвою механізму припинення, пов’язаного з такою країною, як Туреччиною. Я підкреслюю, що це повинно бути зроблено якомога швидше і без подальшої відстрочки », – підкреслив депутат ЄП. Саріуш-Вольський зазначив, що Україна «досягла багато на своєму європейському шляху, і що вона залишається прихильною європейським демократичним цінностям».

При цьому він висловив переконання, що процес реформ повинен бути продовжений. «Для цього було б добре, щоб ми могли оцінювати українські зусилля, встановивши моніторинговий механізм, який би гарантував, що цей процес триває. Цей механізм припинення (візового режиму), який висить, як Дамоклів меч над безвізовим режимом, не є для цього достатньою інструментом, тому що спрямований тільки на міграційні ризики », – зазначив євродепутат. Разом з тим, на його думку, встановлення такого моніторингового механізму не повинно уповільнити прийняття рішення щодо надання безвізового режиму Україні.

Саріуш-Вольський також вважає за доцільне, щоб керівництво Європейського парламенту звернулося до Ради Євросоюзу зі зверненням на підтримку надання Україні безвізового режиму без зволікань. Читайте також Глава ЕП запевнив Порошенко, що докладає максимум зусиль для запровадження безвізового режиму Пропозиція надати Україні безвізовий режим якнайскоріше підтримала переважна більшість депутатів, які виступили в обговоренні. Останній термін подання поправок до доповіді Саріуша-Вольського – 21 червня. Після цього відбудеться голосування.