Що треба знати про безпечну стрільбу на полюванні

полювання

полюванняМисливці, що мають значний досвід поводження зі зброєю, завжди повинні пам’ятати правило: ніколи не направляти навіть незаряджену рушницю у бік людей. Коли це правило стане частиною мисливця, то непоправних наслідків стане значно менше.

Існує декілька характерних випадків неправильного поводження зі зброєю, кожен з яких може привести до травм як самого мисливця, так і людей, що оточують його, або навіть до смертельного результату.

Несподіваний постріл

Є наступні причини мимовільного пострілу :

  • Занадто легкий спуск курка. Його можна самостійно відрегулювати або звернутися до фахівця.
  • Незручне положення мисливця, при якому йому доводиться докладати зусиль для утримання рушниці у витягнутих руках. При такому положенні на вказівний палець правої руки може передатися зусилля.
  • Неможливість визначити момент початку натиснення для спрацьовування курку, і холостий хід спуску при цьому великий.
  • Руки, що завмерли, зменшують сприйняття величини зусилля натиснення на спусковий гачок.

Ходові полювання з декількома мисливцями

Основна умова в таких полюваннях – це бути постійно готовим до пострілу. Щоб уникнути необережного пострілу, треба тримати вказівний палець уздовж спускової скоби, тоді не станеться натиснення на гачок навіть при падінні мисливця. Тут також працює правило, після полювання відразу ж розряджати зброю.

Бруд в стволі рушниці

Якщо постріл здався занадто сильним, завжди має сенс перевірити канал на наявність трубки гільзи або пижа. При зарядці рушниці треба перевіряти ствол, щоб в ньому не було сторонніх предметів, снігу або бруду.

Індивідуальне полювання з рушницею напоготів

Щоб виключити мимовільний постріл, треба мати особливу увагу. Коли рушниця зі знятим запобіжником, при проходженні заростей бажано прикривати долонею спуск і спускову скобу.

Втрата контролю за навколишнім оточенням

Іноді навіть підготовлений мисливець при появі звіра або птаха може розгубитися і забути про правильне поводження зі зброєю. Тут спрацьовує чинник несподіванки, і думки про безпеку йдуть на другий план. Тільки домашнє тренування може допомогти підготуватися якраз для таких випадків.

Нерідкі випадки з тяжкими наслідками навіть серед умілих мисливців із-за безтурботного і необережного поводження з рушницею. Розуміння того, що рушниця в руках – це велика відповідальність дозволить зробити стрільбу на полюванні безпечному.

P.S. Кстати, если вы хотите тщательно подготовиться с будущей охоте тогда на сайте компании igun.com.ua – там достаточно много подходящих товаров.