29 листопада 1899 був заснований знаменитий футбольний клуб – Барселона

футбольний клуб Барселона

футбольний клуб БарселонаА починалося все досить цікаво. Один молодий хлопець зі Швейцарії на ім’я Ханс-Макс Гампер по дорозі в Африку вирішив заїхати у Барселону, відвідати свого дядечка. Погостював трохи, оглядівся, місто, як видно, йому сподобався, і вирішив він залишитися в ньому жити. Навіть змінив ім’я на більше іспанське. І стали його звати – Жоан Гампер.

А були у цього хлопця два досить погано поєднуваних захоплення. Любив він грати у футбол і писати статейки в місцеві і швейцарські газети. І ось одного разу розмістив він в одній з місцевих газет оголошення про те, що має намір зібрати команду для участі у футбольних турнірах, що усіх, що бажають він просить зв’язатися з ним. І бажаючі знайшлися досить швидко. Декілька хлопців зі Швейцарії, Англії і Іспанії захотіли грати в його команді. Та починалася історія фк Барселона.

Хлопці підійшли до цієї справи грунтовно. І 29 листопада 1899 року на зборах, які відбулися в спортивному залі, вибрали собі президента, капітана (першим капітаном став наш старий знайомий Жоан Гампер), а так само секретаря і скарбника. З назвою вони мудрити не стали, і назвали свою команду просто: Football Club Barcelona. А назву на англійський манер команда дістала просто тому, що більшість перших гравців були англійці.

Вже в 1901 році команда примудрилася виграти свій найперший трофей – Кубок Макайя, а трохи пізніше, в травні того ж року, зіграла і своє перше “классико” з мадридським Реалом, яке, до речі, виграла з рахунком 3 – 1.

Надалі були в історії команди і зльоти і падіння. Зрештою ми – уболівальники отримали найкращу команду в історії футболу, але це вже, як мовиться, зовсім інша історія. Я ж просто хотів нагадати про цю знаменну дату у світовому футболі, а уболівальникам цієї команди побажати тільки перемог!

P.S. Игры Барселоны регулярно собирают переполненный стадион, желающих посмотреть это действо более чем достаточно. Купить билеты на футбол можете на сайте TicketBis. Это специальные сервис билетов для мероприятий со всего мира, TicketBis использовать достаточно легко.