Барометр для будинку з лампочки

Барометр з лампочки

Барометр з лампочкиНе варто приховувати, що ми часто не задоволені прогнозами синоптиків, а що заважає нам самими стати ними? Як навчитися визначати погоду, яка буде до вечора, або завтра? Давайте навчимося цьому маленькому фокусу без витрати грошей і великих сил.

Для створення барометра нам знадобиться звичайна лампочка, що вийшла з ладу.

Просвердлюємо в ній маленький отвір приблизно 2-3 мм в діаметрі біля цоколя, де знаходиться різьблення. Для збереження цілісності лампочки при свердлінні крапніть на місце майбутнього отвору машинної або соняшникової олії. Причому додайте в нього абразивного порошку (можна зняти з наждачного паперу) і розмішати до консистенції зубної пасти.

Сам процес свердління робиться дротом (бажано з міді). Для безпеки, обволікаємо скляну частину лампочки в тканину, а цоколь затискаємо в лещата. Після закінчення свердління, заливаємо лампочку до половини водою з-під крану. Далі слід додати грифель хімічного олівця (маленький шматочок). Збовтуємо і барометр вже готовий. Можна в принципі купити і готовий барометр на сайті http://luxday.com.ua/catalog/barometry якщо не вільного маєте часу.

Тепер слід його правильно розмістити. Барометр повинен стояти з північного боку будинку, між віконних рам. Стежте за тим, що б на нього не потрапляло сонце, а якщо все ж потрапляє, то можна помістити барометр в кутку вікна згори. Свідчення можна знімати вже впродовж декількох годин.

А тепер давайте розберемося, що означає якщо:

  • На стінках з’явилися дрібні краплі – хмарна погода, без опадів.
  • Середні краплі на стінках свідчать про мінливу хмарність.
  • Стінки у великих краплях? Значить, чекайте короткочасних опадів.
  • Великі краплі котяться вниз – очікуються грози.
  • Горловина залишилося сухою, а великі краплі скупчилися біля поверхні води? Це означає, що опади вас не торкнуться, і проходитимуть в районі 40-50 км від вас.
  • Якщо барометр залишається сухим під час дощу, то завтра буде чисте небо.
  • Якщо в лампочці усі краплі скупчилися на північній стороні, це свідчить про завтрашній дощ ближче до вечора.

Як бачите за допомогою саморобного барометра можна легко відстежити погоду, але не варто забувати, що він ефективний, тільки коли вода в ньому знаходиться в рідкому стані, тобто влітку, весною і осінню.