Як банк оцінює позичальника. Критерії оцінки

банк

банкНайперше, на що звертає увагу кредитна організація при оформленні заявки на кредит це платоспроможність клієнта. Якщо у клієнта є які або неоплачені борги, перерви в трудовій діяльності або якісь інші проблеми, від банку можна отримати відмову. Іноді доходить просто до абсурду. Людині відмовили у видачі кредиту з такої причини – як борг у розмірі п’ятдесяти копійок. Вийшло так, що при оплаті попереднього кредитного боргу людина не доплатила 50 копійок і цю суму так і “повисла”. Іноді ж клієнти скаржаться на те, що цифри кредитного ліміту банку беруться неначе “зі стелі”. Насправді це не так.

Банк визначає платоспроможність позичальника і його кредитний ліміт по спеціальній скорінговій системі. Де є певна кількість балів. Чим більше балів ви наберете  на анкетуванні що відбувається при поданні заявки, тим більше шансів, що ваш запит схвалять і тим більшою буде сума позики.

Цей самий скорінг проводиться з урахуванням безлічі чинників і оцінка платоспроможності клієнта в ньому далеко не останній пункт. Розглядаються також такі пункти як перспективи на вашому робочому місці, способи витрат зайнятих у банку грошових коштів, і навіть нерідко візуальна оцінка позичальника, тобто його зовнішній вигляд.

В основному ж, у вітчизняних кредитних організаціях, все-таки найбільша увага приділяється справжній економічній ситуації потенційного позичальника. Тобто розглядаються його особистий щомісячний доход, загальний сімейний щомісячний доход, звичайно ж інформація про попередні історії кредитування цієї людини, ну і документація підтверджує його слова, стосовно платоспроможності особи.

При отриманні якихось серйозних сум, можуть також розглядатися не лише доходи на людину або на сім’ю, але і їх витрати, витрати засобів узятих в кредит, на що і як витрачатимуться, видані у борг грошові кошти.

Самий благонадійним позичальником для банків є людина, що надає якнайповніший пакет документації. Переваги при оформленні кредиту також отримає людина з наявним депозитним рахунком у банку-кредитора або що має рухоме і нерухоме майно, яке можна надати в якості запоруки. Ну і звичайно ж найбільшу перевагу мають люди з позитивною історією кредитування.

P.S. Не только банки тщательно относятся к своим клиентам, люди также тратят много времени на подбор банка. При этом изучается его история, просматривается информация об акционерах, например кто такой николай лагун а также какой у банка уставной капитал, отзывы клиентов и т.п.