Бамбукові жалюзі

Бамбукові жалюзі

Бамбукові жалюзіУ століття синтетики і імітацій душа так і тягнеться до чогось натурального і природнього. Прекрасним вибором для прихильників этно-стиля в оформленні інтер’єру стануть жалюзі з бамбука.

Найприродніший, і в той же час цілком технологічний матеріал, який має дуже вражаючу історію його використання для прикраси житла. Японія і інші країни Південно-східної Азія здавна цінують бамбук за його воістину видатні якості – красу, міцність, легкість в з’єднанні з довговічністю. Штори і ширми з бамбука і сьогодні є присутніми в кожному традиційному японському будинку.

Бамбукові жалюзі – нове втілення цього матеріалу в інтер’єрі, що дозволяє розширити сферу його застосування. Їх можна використати як для посилення східного колориту в інтер’єрі, так і для модерністської студії, повісити самі по собі або ж у поєднанні з тим або іншим текстильним декором. Маючи відому широту поглядів, можна комбінувати жалюзі і ламбрекени або тюль.

Тому не можна сказати, що є якісь обмеження по їх використанню для декорування вікон – мовляв, їм місце на кухні або на веранді. Цілком доречними такі жалюзі виявляться і спальні, і в кабінеті, особливо якщо перекликатимуться з такими ж рогожами або настінними панно. Як правило, жалюзі з бамбука розділяють по варіанту складання – на рулонні і римські. Для японського інтер’єру характерні штори рулонного типу. Римські штори, що збираються складками, – це відсилання до готики.

Якій системі підйому жалюзі віддати перевагу? Це залежить не лише від стильових переваг, але і від особливостей виконаного у будинку ремонту. Будучи зібраною, штора не повинна перешкоджати відкриттю стулки вікна. Проте нерідко при установці гіпсокартонних або підвісних стель вони виявляються змонтованими на тому ж рівні, що і віконні стулки. Часом над вікном не залишається місця не лише для карниза, але навіть для шторної профільної лінії. Слід мати на увазі, що для установки рулонної штори висота простінка повинна складати не менше 18 см, а для римської – не менше 25 см

Бамбукові жалюзі можна кріпити у віконному отворі, до стіни або до стелі. Штори рулонної системи мають в комплекті спеціальні гачки для кріплення, римські штори кріпляться до стіни за допомогою кронштейнів. На віконні рами, незалежно від того, дерев’яні вони або з ПВХ, встановлювати штори з бамбука не слід.

Очищати бамбукові жалюзі краще довговорсовою сухою щіткою або трохи вологою губкою, оскільки водні процедури можуть деформувати ламелі.