Апгрейд і оптимізація домашнього комп’ютера (Оверклокінг)

Оверклокінг

Оверклокінг – це діяльність, спрямована на збільшення продуктивності комп’ютера за допомогою трьох способів: збільшення напруги і частоти роботи системної пам’яті або шини, установки драйверів.

Для чого потрібен оверклокінг? Поширена ситуація: завзятий геймер, рядовий користувач або любитель “заліза” прагне удосконалити показники роботи свого ПК, але не має при цьому достатньо коштів для купівлі нового процесора або відеокарти. Адже час не стоїть на місці, останні комп’ютерні новини підкорюють простори Інтернету, і ваше “залізо” вже не здатне задовольнити ваші зрослі потреби. “Розгін” комп’ютера дає можливість отримати ту ж або майже ту ж продуктивність, заощадивши гроші на придбання необхідних комплектуючих.

Для більшості користувачів поняття “оверклокінг” як і раніше до кінця не зрозуміло – як може, наприклад, відеокарта, з показниками GeForce 6200 “розігнатися” до параметрів GeForce 6600? Суть в тому, що перед тим як відправити її в реалізацію, виробник тестує свою продукцію на максимальних настройках. І деякі моделі не проходять таку перевірку, показуючи більш низьку потужність. Для того, щоб відбракованих продукція не пропадала, виробник випускає її під іншою назвою, і вона благополучно працює на зазначених параметрах. Хоча при цьому маючи більший потенціал.

Все це допомагає робити розгін ПК цілком реальним. Однак, оверклокінг – це не стандартна процедура, тому проводити її необхідно з особливою обережністю, не перегинаючи палицю з технічними характеристиками. Уміння вчасно зупинитися – запорука успішного розгону комп’ютера.

Перший метод розгону – збільшення напруги до конкретного пристрою. В результаті відеокарта і процесор будуть працювати значно швидше, але важливо при цьому не перестаратися, інакше деталі можуть просто згоріти.

Другий, найпоширеніший варіант збільшення характеристик роботи ПК – збільшення частоти системної шини. Його теж можна здійснювати декількома шляхами, наприклад, програмним шляхом або за допомогою BIOS. Програми для розгону процесора – Це оптимальний метод для тих, хто не володіє мовами програмування і в принципі слабо знайомий з інформатикою, але має велике бажання “розігнати” свого “звіра” до межі його можливостей. Все, що від юзера потрібно – придбати необхідну програму, наприклад, завантажити CPU Tweaker і встановити необхідні параметри. Останнє вона зробить сама. Схожим чином можна завантажити і використовувати також програми для розгону відеокарти .

Охолодження – також важливий момент, якщо ви хочете зайнятися оверклокінгом. Без необхідного охолодження компоненти не зможуть витримати великих навантажень, в результаті чого вони перегріються і вийдуть з ладу. З метою уникнення таких наслідків, в корпус комп’ютера варто додати кілька вентиляторів і радіаторів – елементів повітряного охолодження, а в деяких випадках скористатися і більш прогресивним способом – водяним або за допомогою елементів Пельтьє.

У кожному разі, вдалий розгін залежить не тільки від навичок користувача, а й від якості деталей, особливо, материнської плати, блоку харчування та оперативної пам’яті. Якщо на вашому комп’ютері стоїть не найкраще “залізо”, а ви – дилетант у цій сфері, не використовуйте оверклокінг і не ризикуйте поточним станом комп’ютера.

P.S. Кстати о технологиях, они успешно применяются и в быту, и на кухне – примером может служить сушилка езидри которая используется для овощей, фруктов и даже для мяса – качественное сохранение продуктов.