Антуріум або квітка-фламінго

Антуріум або квітка-фламінго

Антуріум або квітка-фламінгоВибаглива декоративно квітуча та декоративно листяна кімнатна рослина родини Ароїдні. Інша поширена назва – квітка-фламінго.

Батьківщина: Вологі субтропіки Центральної та Південної Америки.

Зовнішній вигляд:  Найбільш декоративними вважається антуріум Андре та антуріум Шерцера  ( свинячий хвостик ). Трав’янисті рослини заввишки 0.5-1.5 м з укороченим стеблом. Квітка складається з початка ( невелике суцвіття, схоже на колос ) та покривала (видозмінений листок).

Антуріум Шерцера має зелене, блискуче листя, подовжено-ланцетне завдовжки 5-25 см та завширшки 1.5-5.5 см із черепашками втричі коротшими за листкову пластинку Має початок завдовжки 2-8 см, завитий у вигляді свинячого хвостика, колір від помаранчевого до червоного; покривало яскраво-червоного кольору еліптичної форми 4-12 см завдовжки.

Антуріум Андре має листя овально-ланцетні близько 40 см завдовжки та завширшки 15-20 см з довгими черепашками. Має жовтувате суцвіття-початок, розташоване на довгому квітконосі ( до 70 см завдовжки ) покривало серцеподібне до 20 см завдовжки та до 15 см завширшки може бути червоним, рожевим або білим залежно від сорту.

Температура: Влітку кімнатна, взимку не нижче 18 °C.

Поливання: Влітку помірне, через 1 день, з вересня до лютого  –  через 2-3 дні відстояною водою після підсушування землі.

Світло: Розсіяне світло, півтінь; західні або східні вікна.

Удобрювання: В період посиленого росту та цвітіння ( частіше влітку ) 2 рази на місяць поливати розчином повного мінерального добрива.

Вологість повітря: Регулярне обприскування листя.

Пересадження: Один раз на два роки навесні на початку нового росту в широкий плоский горщик з гарним дренажем. Повітряні корені необхідно укорінювати у вологому торфі. Коріння антуріуму дуже ламке, тому під час пересадження з ним необхідно поводитися обережно.

Грунт: Листяна земля, хвойна земля, подрібнена хвойна кора, торф, пісок, у співвідношенні 1 : 1 :1 : 1 : 0.5 з додаванням деревного вугілля до дренажу. Може вирощуватися як епіфіт.

Розмноження: Бічними паростками, стебловими живцями, поділом куща або насіння.

Можливі ускладнення а рекомендації: Причиною скручування листя може бути яскраве сонячне світло або його брак, занадто сухе повітря. Протяги, надмірне або недостатнє поливання, тверда вода призводить до пожовтіння та засихання листя. Квіти не розкриваються через брак мінеральних речовин. Найнебезпечніший ворог  рослини – борошнистий червець. Доречі ящко вам потрібні саджанці фруктових дерев звертайтесь на сайт dereva.lviv.ua.