Американські вчені створили пристрій, який друкує органи

біопринтер

біопринтерНещодавно група американських вчених представила свою нову розробку, а саме – біопринтер. Принцип дії цього пристрою нагадує функціонування звичайного принтеру, але замість тексту на папері він друкує справжні людські або тваринні органи.

Як і звичайний принтер, цей пристрій містить у собі картридж. Але його заправляють стовбуровими клітинами людини або тварин. Призначення цього біопринтера полягає у тому, щоб вчені змогли створювати тканини, шматки шкіри, хрящі, хребетні диски і навіть повноцінні органи. За словами науковців процес створення нових органів є доволі довгим. Але, наприклад, створити людські тканини за допомогою біопринтера можливо всього за декілька годин. Якщо колись досягненням технологій міг вважатись генератор то тепер вчені можуть похизуватися біопринтером.

Перше визначне досягнення вчених в галузі друкування повноцінних органів – це створення серця для щура, яке було успішно імплантоване піддослідній тварині. Науковці впевнені, що через деякий час вони зможуть створювати людські нирки, печінку та інші складні органи. Найближчим часом регенеративна медицина зможе досягти значних успіхів. І створення біопринтера – це лише перший крок вперед.