Мій погляд на алкогольну проблему

алкогольна проблема

Алкоголь – бар’єр до справжніх радостей життя

алкогольна проблемаПроблеми, спричинені алкоголем, почали турбувати людство ще у XVII столітті, не втратили вони своєї актуальності і сьогодні.  На жаль, зараз «алкогольна катастрофа» особливо стосується молодого покоління. Задумайтесь, тепер алкоголь забирає із сімей не тільки годувальника – батька, а й неповнолітніх дітей.

То чому ж зараз все більшість підлітків не уявляють свого відпочинку з друзями без пива чи горілки? Випивка, як заборонений плід, стала еквівалентом підліткової «крутості», але аж ніяк не успішності. Шкода, не всі це розуміють.

Батьки часто говорять : «Найголовніше – в яку компанію втрапиш», або «Не зв’язуйся з ними». Знайома ситуація? Мені теж. То що ж виходить, все залежить від оточення, тобто компанії і пріоритетів в ній? По-моєму, це не зовсім так. Оточення впливає на тебе в тій мірі, на скільки ти сам дозволяєш це робити і наскільки ти впливаєш на нього. Повір, все залежить тільки від тебе. Більшості підлітків, на мою думку, просто не вистачає впевненості в собі, сказати тверде і чітке «ні». Страх буди висміяним та вигнаним із омріяної компанії перемагає здоровий глузд. В мої 17 мені вже неодноразово доводилося відмовлятися від різноманітних сумнівних пропозицій. Та мені зовсім не боязко відчути себе «не такою», «занадто правильною» чи «слабачкою». Бо я знаю, що за цими образами насправді ховається невпевненість у собі і внутрішній страх і повага до мене.

Мабуть даремно зараз ще раз розписувати про шкідливість алкоголю для здоров’я. Всі і так це добре знають і чи не кожен тертій може провести лекцію про те, як поступово руйнується печінка, тьмяніє шкіра і псуються нігті. На жаль, як ми бачимо, це не є достатньою мотивацією. Основна проблема у підсвідомості підлітків. Пиво, горілка, дорогі та модні віскі та мартіні стали швидким способом «релакснути», «відключитися», «розслабитись». Але ж у житті є ще так багато справді дієвих способів відпочити. Справді відпочити, причому і фізично, і морально. Це і спілкування з справжніми (!) друзями, спорт, шопінг, танці, мистецтво, йога, кулінарія, читання, рукоділля, прогулянки по місту чи пікнік на природі, відвідування фото-виставки чи цікавого тренінгу, похід у театр чи на каток.. Та безліч, просто безліч способів отримати задоволення є у реальному, тверезому життя. Доречі, ефект від такого відпочинку набагато триваліший, а витрати – мінімальні. Що може бути краще, за радості підкореної мети,сміху шумної компанії друзів чи тих думок, після прочитання захоплюючої книги. Люди, ви самі себе обмежуєте. Більшість з цього вам не відоме, тому що все, що ви бачите в життя, це дорога до «задрипаного» магазину, де вам нелегально продадуть випивку і назад. Сидите та чекаєте, доки алкоголь відключить вам мозок і ви втечете від всіх, навіть абсолютно вирішуваних проблем. Ви лишаєте себе найціннішого в житті. Самого життя. Воно проходить повз вас, доки ви відходите від чергової п’янки.

Вам здається все, що я пишу занадто абстрактно? Зовсім ні. Все реально. Інтелект знову в моді. Запевняю вас, є дуже багато справді цікавих людей, що так само шукають розуміння і підтримки. І якщо серед вашого оточення ви не знайдете такого жодного, рішуче змінюйте коло ваших знайомих на шляху до справжнього кращого життя.