Компанії Alcatel – Lucent і ВТ руйнують межі допустимих швидкостей

Волоконна оптика

Волоконна оптикаВолоконна оптика – один з розділів машинобудування і прикладних наук. Кабелі з оптичних волокон широко використовуються в швидкісній передачі даних між об’єктами і дозволяють передавати з великою швидкістю інформацію на досить великі відстані.

Давно не секрет, що величина, що вважається максимальною швидкістю передачі даних, міняється усього лише один раз в місяць. У цій області був встановлений черговий рекорд. Новоспеченими рекордсменами стали компанії Alcatel – Lucent і ВТ. Цими компаніями, під час чергового випробування магістралі маршрутизаторів, була встановлена величина, яка досягла рекордного порогу в 1,5 Тбіт/сек.

Основою прокладеної магістралі, через яку і здійснювалася передача даних, служив звичайний оптоволоконний кабель. Зв’язок був встановлений між двома будовами, що знаходилися на рекордній відстані один від одного, яка перевищувала 430 км. Саме такий кілометраж відділяєрадіостанцію BT Tower, що знаходиться в центрі Столиці Британії і BT Adastral Park (науково – дослідницьким комплексом).

При проведенні цього експерименту, дослідники застосували понад – гнучку магістральну інфраструктуру Flex Grid. Учені значно скоротили проміжки, які розділяють передавальні інформаційні канали з 50 ГГц (це значення за замовчуванням), до 35 ГГц. Таке стрімке скорочення дало можливість прискорити передачу даних більш ніж на 45%. Підводячи підсумки досліджень, варто відмітити, що новітнє устаткування, при використанні в старих мережах, істотно збільшить швидкість передачі даних в оптоволоконних магістралях.

P.S. Вообще сложно представить себе современные технологии без специальных кабелей будь то обычный электрический кабель nym или же оптоволокно. При этом с каждым годом качество и возможности этих кабелей улучшаются (увеличивается пропускная способность и защищенность).