А хто в рукавичці живе?

Всі ми добре пам’ятаємо казочку про те, як дід загубив рукавичку, а звірята її знайшли та вирішили зробити там домівку. Пропоную на розгляд ідентичну ситуацію. Їхала собі вулицею маршрутка. Зупинила її жіночка, років сорока, заплатила одну гривню п’ятдесят копійок і поїхала. Зупинили маршрутку троє студентів і гуртом рушили далі. Потім зупиняли діти, жінки і чоловіки, бабусі і дідусі, тверезі і не зовсім, багаті і бідні. Людей було все більше, а повітря все менше. І добрий дядько (водій), підбирав по дорозі “кожну 1.50”.

Казка казкою, а інколи буває не до жартів – у маршрутку, розраховану на тридцять людей “напихають” цілих п”ятдесят, у кращому випадку. Ця тема піднімалась не один раз, проте результату ніхто не бачить. Дивитись можна з двох позицій. Можна зрозуміти те, що у “час пік” кожен прагне максимально швидко дістатись на роботу, навчання чи інше заплановане місце. Тому люди докладають максимум зусиль, щоб усе – таки пробратись і, навіть якщо у самих дверях, доїхати якимось чином до міста. Та й водій задоволений. З іншого боку варто поспівчувати тим, хто повинен терпляче дивитись на те, як інші топчуться по його новому взутті, старенькі бабусі з усіх боків штовхають величезними сумками, а кисню критично бракує. Марно когось у цьому звинувачувати, бо винні як водій, так і самі пасажири. Якщо ти бачиш, що двері ледве зачиняються, то для чого ж заходиш у ту маршрутку, яка вже більше нагадує сірникову коробку?

Переповнені маршрутки є прекрасним робочим місцем для злодіїв. Буває, заходиш з мобільним телефоном, а виходиш уже без нього. А скільки випадків було, що з жіночої сумочки витягали буквально все до останнього? І хіба мало травм люди отримали під час такої, на перший погляд, звичайної поїздки на роботу. Запросто можна скрутити собі шию, вивернути руку чи ногу, та й просто вдаритись об щось головою. Щодня чую від знайомих , що комусь стало погано, когось знудило, хтось втратив свідомість у маршрутці. Ще б пак! Про яке здоров”я може йти мова, коли під час дороги у тебе немає навіть якогось мінімального простору?

Щодо культури спілкування у громадському транспорті, то тут можна знову ж таки ставити три крапки. Скільки б жителі нашого села не отримували зауважень у свою адресу, здається, висновку ніхто так і не зробив. Особливо це стосується молоді. Сидять собі на останніх сидіннях двоє подружок і наповну гучність діляться своїми життєвими “проблемами”, а з іншого боку двоє парубків розповідають про власні пригоди на вчорашній дискотеці. Доповненням до усього цього стає жіночка, яка погана чує, проте намагається “вичитати моралі” своєму чоловікові у трубку мобільного телефона. Інколи такого дискурсу приєднуються люди похилого віку, що починають не вельми культурно висловлювати своє невдоволення ситуацією, що склалась. Як рятуватись від такого і чи варто брати участь у таких дійствах? На мою думку, найправильніше роблять ті, хто одягає навушники, щоб зайвий раз не псувати собі настрій та нервові клітини. Але ж це не вирішення проблеми і потрібно вживати якісь заходи. Ти зараз тримаєш у руках цю газету, тож зроби висновок. Можна просто мовчати і бути абсолютно байдужим до того, що твориться навколо. Але ж можна самому спробувати щось змінити, а саме зробити зауваження друзям та знайомим. Можливо, до твоєї думки вони прислухаються.

На рахунок переповненого транспорту, то чи довго ще ця комедія триватиме сказати важко. Згадайте фінал казки “Рукавичка”, де прибігла собачка і розігнала усю лісову братію. Залишається сподіватись, що колись хтось візьметься і за наш маршрут…

Народилась неважливо коли, але жаль, що не восени. Люблю жовте листя, мокрі лавки, львівську бруківку і червоні доріжки на сходах. Люблю життя, і чекаю на взаємність. Не вірю в гороскопи, не вірю в долю, вірю в себе.
 • Я вважаю винна влада, ане люди. Тут вибору нема або пішки “пиляти” або пхатись вже..

 • PoorJorik

  Переповнений транспорт – дуже болюча тема. Та після ранкової поїздки на навчання весь день ходиш злий і на всіх кидаєся! І так кожного дня…

 • у нас також так, але якось намагались навести лад. Стоячих зовсім не брали, так можно било поїхати тільки з кінцовох зупинки та й прочекаючи хвилин 40.

 • Тарас

  Треба взагалі викинути ті маршрутки аля мерседес, бо заходиш туди і треба гнути спину, ще й прохід маленький. Треба нормальні сучасні автобуси

 • Тарас, я вже давно не їздив у таких)

  Сам дуже рідко буваю у громадському транспорті та ще й у час пік, тому можу лише поспівчувати

 • Про мерседеси взагалі мовчу… То не проїзд, а знущання над людьми. Хоча люди самі бачать куди сідають… Мені спочатку також видавались смішними фрази на зразок ” Як оселедець”, “як шпроти в банці”, “як сірники в пачці”, але коли почала щоранку користуватись послугами громадського транспорту, то стало не до сміху. Забиті маршрутки – приємне місце лише для злодіїв…

 • Sautumn, і для збоченців… :)

 • О, Vovanada, погоджуюсь) я вже перестала дивуватись, коли ззаду стоїть приємний ( на перший погляд) зрілий мущина і мило треться об мене))))

 • Ровер рулить :)

  А взагалі, мене що разу дивує поведінка молодих людей. Нещодавно моя дружина ходила вагітна, і в маршрутках, їй місце звільняли вгадайте, хто.

  Рейтинг виглядав настуним чином.

  1. Старші жіночки, які скоріш за все мають своїх дітей.
  2. Дівчата, по вигляду яких модна сказати, що їм вже також пора вагітніти.
  3. Молоді дівчата.
  4. Чоловіки ~40 років.

  Все.

  Стандартна поведінка, втупитись у вікно.

  Особисто я наприклад завжди звільняю місце старшим людям і особам жіночої статі. Є звичайно вийнятки коли я фізично не міг того зробити. Часом навіть буває таке, що хочу звільнити місце комусь старшому і тільки встаю, туди хлюпається якийсь гамняр.

 • То все наш менталітет. Більшість думає лише про свою задницю( перепрошую). Щодо вагітних, то їм те місце потрібне набагато більше, ніж старееньким, бо їх двоє…
  А інколи почуваєш себе добре, і не треба щоб тобі хтось вступав те місце,але ж як приємно буває, коли по закінченню робочого дня, заходиш у ту маршрутку і якийсь хлопчина пропонує тобі сісти… Це вже на межі фантастики)

 • Ultraorange

  Ууууф, як актуально! Тіки прийшла додому з універу… з такої самої маршрутки.
  НЕХАЙ ГОРЯТЬ У ПЕКЛІІІ!
  *плаче*

 • Кажу ж ровер рулить :)

 • На велосипеді по снігу – якось не дуже зручно…..

 • NicKeLas

  Ну, в пересуванні містом надаю перевагу тролейбусові. Дешевше та й зручніше. Хоча б видно свою зупинку, а в маршрутці станеш, ні чорта не видно, так ще зайде чоловік зо п’ять, і спробуй тоді в зимовій курточці та з рюкзаком вийти. Тож тільки в екстренних ситуаціях такими послугами користуюсь. Або намагаюсь влізти в найпустішу маршрутку, звичайно.
  А от раніше часто доводилось маршруткою їхати, і то ще непогано, як 15-20 хвилин, а от коли більше години стоячи – можна вважати себе героєм)

 • Було б прикольно тим,хто вистояв годину в маршрутці видавати орден національного героя…

  Тролейбуси мають перевагу у тому, що людей менше. Але ж там також і злодіїї і пенсіонери…

 • Dianka

  Дякувати Богу, розміри мого міста дозволяють мені пересуватись пішки. Хоча доводиться користуватись і такими от видами транспорту, особливо зранку їдучи на пари. З універу намагаюсь ходити пішки (не так далеко та й корисніше, ніж товктись там). Взагалі, я вважаю, що тим же самим стареньким людям немає чого робити о 7:30 у маршрутці, яка є єдиною у напрямку універу (але ж вона сполучає два найвіддаленіших мікрорайони! звчайно треба запхатись саме у неї, хоча є безліч інших автобусів між цими мікрорайонами).

 • от і я не розумію, що старенькі бабусі роблять зраненька у маршрутці? Є кілька варіантів:
  1) У них безсоння;
  2) Треба ТЕРМІНОВО з”їздити на ринок за дома покартоплинами ( бо в крамниці на 10 копійок дорожче!);
  3) А нема чим вдома зайнятись…
  4) Є пенсійне посвідчення – не треба щоб воно лежало без діла….

 • Dianka

  Є ще один варіант
  5) день не вдався, якщо зранку вона на когось не накричить :-)

  ну і само собою обурює поведінка хлопців… могли б поступатись дівчатам мсцем, це приємно) в мене такий випадок був лише раз))) все ж таки деколи хочеться жити у часи лицарства)))

 • Погоджуюсь з варіантом №5)))

  Щодо лицарства, то воно тепер як і карети з конями – зустрічається дуже рідко і виглядає смішно..Але хочеться…