Рецензія на книгу Еріки Леонард “50 відтінків сірого”

«50 відтінків сірого» – це перша частина трилогії  «50 відтінків», автором якої є Еріка Леонард. Перша частина даної трилогії була представлена перед публікою у 2011 році. Книга відразу стала бестселером, вибухівкою, атомною бомбою у певному сенсі. Вона підірвала книжкові полиці магазинів, а особливі цінителі класичної, признаної світом та поколіннями, літератури були шоковані.

Щодо мене, то не одна сторінка коментарів була прочитана, жодна рецензія не залишився без моєї уваги. Але більша частина прочитаного несла негативні відгуки. Читачі не осилювали книгу до кінця, шкодували про витрачені гроші та не рекомендували знайомитися з творчістю Еріки Леонард, називаючи його «пародією на літературний твір, з великою кількістю вульгарщини та пошлятини».

У супереч усім рецензіям я вирішила, що мушу прочитати «50 відтінків сірого», що зовсім не схоже на мене. З перших сторінок я була захоплена даним твором, бажала дізнатися про подальші події.

Переді мною постали головні герої – Крістіан Грей та Анастейша Стіл. Між ними розгорталися  дуже дивні стосунки, з якими у реальному житті, мабуть, ніхто з нас не зустрічався.

При першому знайомстві з Крістіаном у моїй уяві він постав галантним, у процесі закохування, чоловіком. Але чим далі, то ця думка змінювалася, звісно, він не став менш уважним, але згодом здалося, що його життя було побудоване лише на сексуальних стосунках, з яких Крістіан черпав сили та у яких виступав домінантом. А цей еротичний роман час від часу представлявся сексуальним посібником. Наприкінці виникло відчуття, що всі події відбувалися зі мною і на місці Анастейши Стіл перебувала саме я.

Анастейша Стіл – дівчина, яка не вирізнялася нічим особливим, не здатна була похизуватися особливими превагами перед іншими, але мала змогу кохати незаймано та по-юнацьки щиро.

До фінальної сцені мені ще далеко, однак від другої частини, яку я тільки-но почала читати, перебуваю не у  меншому захваті. І моя особиста літературна скарбничка неймовірних творів поповнилася ще одним  – романом «50 відтінків сірого».

Ставлю 9 із 10, рекомендую до прочитання, але ті, хто соромиться занадто відвертих епізодів будуть розчаровані.

Вважаю, що журналістика та видавнича справа є покликом моєї душі. Обожнюю оформлювати свої думки у моменти особливого натхнення та доносити їх до читачів)