15-23 березня тур польського гурту “Chlopcy Kontra Basia” по Україні

Chlopcy Kontra Basia дебютували в квітні 2010 року на одному з найзначніших етно-фестивалів Польщі, «Нова традиція», де одразу ж здобули ІІ місце, і зараз є одним з найцікавіших польських гуртів цього напрямку. Це перший візит тріо до України, і польська музична критика радить не пропустии — Chlopcy Kontra Basia звучать вийнятково добре.

Складу гурту:

Барбара Дерлак — вокал, кларнет, в’єтнамська дримба, біт-бокс
Марцін Ненко — контрабас
Томаш Валдовскі — перкусія

Бася без  хлопців співала би фолк, хлопці без Басі грали би джаз. А разом вони творять неофолк в буквальному значенні цього слова. Натхенні польською народною культурою тексти і мелодії Басі вдало доповнюєються джазовим звучанням. На щастя, йдеться тут не про самовпевнений невідомо-що-джаз, але про чудове ритмічне звучання, джазовий грув, безпретензійно й свіжо поєднаний з етно і фанком. Все це — наче з примруженими очима, іноді трансово, але іноді й танцювально. В цьому витонченому коктейлі чуттєво домінує Бася, тендітна дівчина з надзвичайним голосом, яку досить часто порівнюють з Івою Бітовою.

Такі гурти, як Chlopcy Kontra Basia, збирають довкола себе публіку, здатну насправді оцінити ідею, майстерність і звучання. Ті, хто відвідував концерти тріо, розповідають, що дивним чином склад перкусія + контрабас + вокал з кларнетом звучить краще, ніж капела з кільканадцяти осіб. В такій камерні, навіть сільській атмосфері музиканти награють собі пісеньки, своїм добрим самопочуттям щедро ділячись зі слухачами. Пісні, що є варіаціями на народну тематику, розповідають дуже різні історії — про те, як Кася рятує Яся перед кирпоносою Смертю, про бліх чи про янгола-сторожа, молитва до якого переходить в скаргу, що той спить, п’яний, коли власне повинен вартувати.

Розклад туру містами України:

15 березня — Київ, Будинок актора, вул. Ярославів Вал, 7), початок о 19:30.
16 березня — Дніпропетровськ, арт-центр Квартира, Червона площа, 3, кв. 1,  початок о 19:00.
17 березня — Симферополь, ресторан-клуб Ірей, вул. Леніна, 25, початок о 20:00.
19 березня — Одеса, клуб True Man, вул. Пушкінська, 75, початок о 20:00.
20 березня — Вінниця, Вінницька обласна філармонія, Хмельницьке шосе, 7, початок о 18:30.
22 березня — Львів, ЕтноКлуб Набутків, арт-кав’ярня Квартира 35, Дзиґа, 2-й поверх, вул. Вірменська, 35,  початок о 19:30.
23 березня — Івано-Франківськ, арт-кафе Мармуляда, вул. Чорновола, 23, початок о 19:00.

Проект здійснюється за підтримки Польського Інституту в Києві, www.polinst.kiev.ua
Інформаційні  партнери проекту: мережа книгарень  Є, журнал Эксперт-Украина, мистецька агенція АртВертеп.

Більше про тріо — на www.myspace.com/chlopcykontrabasia

Детальніша інформація за тел. 096 308 1897 та 067 914 1403.

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.